Üniversite Hastanelerine 13 Bin 635 Sağlık Personeli Alımı Yapılacak!

Kamu hastanelerinde ve sağlık merkezlerinde daimi olarak çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alım müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, kamu hastanelerine birbirinden farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere toplam 13 bin 635 sağlık personeli alımı yapılacağını duyurdu. Belirtilen 13 bin 645 bin kişilik kontenjan içinde 5 bin işçinin de yer alacağı bilgisi paylaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında üniversite hastanelerinde ve diğer kamu sağlık kuruluşlarında istihdam edilecek yeni sağlık personelinin daimi olarak görev yapacağını kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği kamu hastanelerine ve sağlık merkezlerine toplam 13 bin 635 yeni sağlık personeli alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler ve sokağa çıkma yasağı ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında kamu kuruluşlarına yapılacak personel alımı hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu hastanelerinde daimi olarak istihdam etmek üzere, birbirinden farklı kadrolarda toplam 13 bin 635 personel alımı yapılacağı müjdesini paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca bu personel alımı ilanında ne kadar sağlık personeli ve ne kadar işçi alınacağına ve hangi kadrolara alım yapılacağına dair önemli bilgiler de verdi.

Kamu Hastanelerine 13 Bin 635 Personel Alımı İlanı

Kamu hastanelerinde ve sağlık merkezlerinde daimi olarak çalışmak isteyen sağlık personeli adaylarını yakından ilgilendiren açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Künyelerinde tıp fakültesi bulunan 43 üniversitemize, üniversite hastanelerimize, hizmet kalitelerini yükseltmek için 8 bin 635 sözleşmeli personel ve 5 binin üzerinde işçi kadrosu müjdeliyoruz.” ifadelerini kullandı. Ancak hastanelere sağlık personel alımı ilanının ne zaman resmen yayımlanacağını ve başvuruların hangi tarihte başlayacağına dair bilgi paylaşımı yapılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında, “Salgında özellikle istihdamın korunması için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Esnafımızdan iş adamlarımıza kadar birçok ödemenin ertelenmesini sağladık. Sosyal koruma kalkanı adı altında hayata geçirdiğimiz programlarla, salgının yarattığı sıkıntıları en aza indirmeye çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

YÖK Başkanı Saraç’tan Kadro Açıklaması

Üniversite hastanelerine yapılan sağlık personeli kadro ihdasına ilişkin resmi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan YÖK Başkanı “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından da yakından takip edilen üniversite hastanelerimize Cumhurbaşkanlığımız tarafından toplam 8635 sözleşmeli personel kadrosu ihdas edildi. Ayrıca 5865 adet çeşitli ünvanlarda sürekli işçi kadrosunun ihdası ile birlikte toplam “14.500” adet personel salgın sürecinde üniversite hastanelerimizin “gücüne güç” katacaktır. Her zaman olduğu gibi, Kovid-19 salgınıyla mücadelede de desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bu kadro ihdasından dolayı müteşekkiriz.” açıklamalarını yaptı. YÖK Başkanı Saraç tarafından açıklanan kadrolar şu şekilde sıralandı:

 • 5814 Hemşire
 • 1130 Sağlık Teknikeri
 • 295 Röntgen Teknisyeni
 • 247 Laborant
 • 219 Ebe
 • 129 Fizyoterapist
 • 118 Eczacı
 • 101 Diyetisyen
 • 89 Psikolog
 • 87 Biyolog
 • Çeşitli ünvanlarda 406 personel
 • 5865 sürekli işçi

Kamu Hastaneleri Sağlık Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman?

Kamu hastanelerine ve özellikle üniversiteler bünyesinde bulunan eğitim ve araştırma hastanelerinde daimi olarak istihdam edileceği açıklanan sağlık personeli alımı ilanı hakkında henüz başvuru tarihi açıklanmadı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların müracaat edebileceği üniversite hastaneleri sağlık personeli alımı duyurusunun önümüzdeki günlerde yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu