Üniversite Bünyesine KPSS Şartı İle Hemşire Alımı Yapılıyor!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kamu personel alımı ilanları arasında Çukurova Üniversitesi’nin bir ilanı yayımlandı. Bu ilana göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı ile üniversite bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere hemşire alımı yapılacağı açıklandı. 11 Mart 2020 tarihi itibarıyla başvuru işlemlerinin başladığı belirtilirken kamu kurumunda hemşire olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan diğer başvuru şartlarına da yer verildi. Çukurova Üniversitesi hemşire alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere hemşire kadrosuna yeni kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilanda, “Üniversitemiz Hastanesi Başhekimliğinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına ve 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28/06/2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddesinin (b) fıkrası uyarınca; Üniversitemizde istihdam edilmek üzere, 2018 KPSS (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle, giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere aşağıda belirtilen pozisyona sözleşmeli personel alınacaktır.” denildi.

Çukurova Üniversitesi Hemşire Alımı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan personel alımı ilanına göre 11 Mart 2020 tarihi itibarıyla Çukurova Üniversitesi hemşire alımı başvurularının başladığı açıklandı. 25 Mart 2020 tarihine kadar devam edeceği belirtilen başvurularda adayların başvuru işlemlerini kılavuzdaki belgeler ile birlikte Çukurova Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat ederek yapacakları belirtildi. Bununla birlikte hemşire olarak üniversite bünyesinde çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da ilan detaylarında yer verildi.

Çukurova Üniversitesi Hemşire Alımı Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak
 • Lisans mezunları için 2018 KPSS P3 puanında belirtilen en az puanı almış olmak
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” Hükmüne uygun olması
 • Belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak
 • Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Nöbet usulü vardiya sisteminde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • Başvuru tarihinin son günü olan 25 Mart 2020 tarihi itibarıyla sözleşmeli personel olarak çalışmamak

Çukurova Üniversitesi Hemşire Alımı Sonuçların İlan Edilmesi

Resmi Gazete’de yayımlana Çukurova Üniversitesi’nin hemşire alımı ilanında ayrıca adayların başvurularının nasıl değerlendirileceği ve sonuçların ilan edilmesindeki esaslar hakkında kapsamlı bilgilere yer verildi. Buna göre son başvuru tarihi olan 25 Mart 2020 tarihinden sonra yapılan müracaatlar ile istenilen belgeleri eksik getiren ve nitelikleri uygun olmadığı tespit edilen adayların müracaatlarına işlem yapılmayacağı duyuruldu.

 • Başvuruların incelendikten sonra, adayların isimleri KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle başarılı adayların isim listesi www.cu.edu.tr adresinden ilan edileceği açıklandı.
 • Belirtilen kontenjan sayısı kadar yedek belirleneceği açıklanırken asil kazananların atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde ilan edilen yedek kazananların sırasıyla çağırılacağı ifade edildi.
 • Atanmaya hak kazanan hemşire adaylarının, üniversite tarafından sonuçların ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içinde talep edilen belgeler ile birlikte Çukurova Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu