Üniversite 50 KPSS ile Çok Sayıda Kamu Personeli Alımı Yapıyor!

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin yayınladığı kamu personel alımı ilanında en az lise mezunu adaylar arasından üniversite bünyesinde çeşitli birim ve kadrolarda görevlendirmek üzere çok sayıda kamu personel alımı yapılacağı açıklandı. Aralarında kütüphaneci, destek personeli, teknisyen, mühendis, genel büro mühendisi ve mimar gibi birbirinden farklı mesleklerin bulunduğu ilanlarda adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) en az 50 puan alma şartı arandığı duyuruldu. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin güncel kamu personel alımı ilanı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin kurumsal internet sitesi üzerinden yayınladığı güncel kamu personel alımı ilanı aynı zamanda bugünkü Resmi Gazete’nin ilgili sayısında da yer aldı. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü tarafından imzalanan duyuruda üniversite rektörlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslara göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrası uyarınca farklı kadrolara personel alımı yapılacağı açıklandı.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Personel Alımı İlanı

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin duyurduğu kamu personel alımı ilanına başvuruda bulunarak memur olmak isteyenleri yakından ilgilendiren başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Hangi kadrolara ne kadar yeni personel alımının yapıldığı da belirtilen ilanda başvuru şartlarını taşıyıp başvuruları kabul edilen adayların kütüphaneci, büro personel, programcı gibi çok sayıda birbirinden farklı kadrolarda istihdam edileceği belirtildi. Adaylarda aranan şartlar kadroya göre değişiklik gösterse de tüm ilanda adaylarda 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) en az 50 taban puan almaları gerektiği duyuruldu.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Personel Alımı Kadro Dağılımı

Kütüphaneci kadrosuna 1 personel alımı yapılacak. Adayların lisans düzeyinde eğitim veren kurumların, bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik ve dokümantasyon bölümlerinden birinden mezun olması gerektiği belirtildi. Büro personeli kadrosuna 3 personel alımı yapılacak. Adayların büro yönetimi ve sekreterlik, yönetici asistanlığı, ofis teknolojileri ve yönetimi, büro hizmetleri ve yönetici ön lisans programlarının birinden mezun olması gerektiği belirtildi.

Programcı personeli kadrosuna 1 personel alımı yapılacak. Adayların fakültelerin bilgisayar veya yazılım mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması gerektiği ve YDS’de en az D düzeyinde İngilizce puanına sahip olmaları gerektiği açıklandı. Tekniker kadrosuna 1 personel alımı yapılacak. Adayların elektrik bölümü ön lisans programlarının birinden mezun olmak ve belgelendirmek şartıyla en az 2 yıl tecrübeli olmaları gerektiği açıklandı.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Başvuru Genel Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • 657 sayılı Kanun kapsamında çalışamaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak,
  • Son 1 yıl içinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden sözleşme dönemi içinde belirtilen istisnalar haricinde sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak,
  • Herhangi bir SGK emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
  • Kendi isteği ile görevinden istifa etmemiş olmak

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin çok sayıda personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru sürecinin başladığı belirtildi. Başvuruların gerekli belgelerle birlikte Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin Personel Dairesi Başkanlığı’na şahsen teslim yoluyla yapılacağı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu