Ücretli Öğretmenlere Müjde! Maaşlar Düzenlenecek!

28.02.2018
1.373
A+
A-
Ücretli Öğretmenlere Müjde! Maaşlar Düzenlenecek!

01.02.2018 tarihinde partisinin Milletvekilleri ile buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ücretli öğretmenlerin maaşlarının yeniden düzenleneceği müjdesini verdi. Erdoğan konuşmasında ücretli öğretmenlerin maaşlarında yeni bir düzenleme yapılacak dedi. Ücretli öğretmenlere ay içerisinde girmiş oldukları ders saati başına ödeme yapılmakta. Peki ücretli öğretmen maaşlarında nasıl bir düzenleme yapılacak? Maaşlar ne kadar olacak? 

Ücretli öğretmen maaşlarında yeni düzenleme nasıl olacak?

Henüz Cumhurbaşkanı tarafından ücretli öğretmenlere müjdeli haber yeni verildiğinden tam olarak nasıl bir düzenleme yapılacağı hususu net değil. Ancak sgkhocasi.com ekibi olarak kanaatimizce ücretli öğretmenlerin maaşlarının yükseltileceğini düşünmekteyiz. Bu sabit bir maaşla mümkün olabileceği gibi ek ders ücretlerinin arttırılması ile de mümkün olabilir. Kanuni düzenleme yapıldığında ya da yapılacak düzenlemenin içeriği belirginleşmeye başladığında ayrıntılı bilgilerin sayfamızdan paylaşılacağı hususunu belirtmek isteriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aslı dedi ki:

    bir ücretli öğretmenın 1300 alması demek eğitimin cehenemin dibinde olması demektir…En az 2000 lıra olması lazım. Ben veli olsam mutsuz görmek dahi istemem öğretmenimi.Ve istekli olması için maaşının düzgün olması lazım..Yazıktır günahtır bize..yeter.