TÜRKSAT Memur Alım İlanı İŞKUR Üzerinden Duyuruldu! Alım Yapılacak Kadrolar Açıklandı

TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme AŞ, bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere çok sayıda memur alımı yapacağını duyurdu. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan ilana göre 16 farklı meslek – branştan memur alımı yapılacağı açıklandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden TÜRKSAT memur alımı başvurularının kabul edilmeye başlandığı bildirilirken hangi mesleklerde hangi başvuru şartlarının olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinde yer alan memur alımı ilanları arasında TÜRKSAT personel alımı ilanı açıklandı. İŞKUR kurum dışı kamu işçi alımı kategorisinde yayınlanan ilana göre TÜRKSAT kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 16 farklı branştan memur alımı yapacağını duyurdu. Memur alımı başvurularının İŞKUR üzerinden alınmaya resmen başlandığı bildirildi. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 31.07.2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği bildirildi. TÜRKSAT memur alımı ilanında belirtilen şartlara uyan tüm adayların, iş başvurularını TÜRKSAT resmi internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası üzerinden online platform aracılığıyla yapacakları açıklandı.

TÜRKSAT Hangi Mesleklerden Memur Alımı Yapıyor?

İŞKUR’un kurum dışı kamu memur alımı ilanları kategorisinde kendine yer bulan TÜRKSAT personel alımı ilanında hangi branşlara memur alımı yapıldığı şu şekilde açıklandı.

Grafik Tasarım Uzmanı

Kurum bünyesinde gerçekleştirilen yazılım projelerinde, son kullanıcı ekranlarını kullanılabilirlik ve son kullanıcı deneyimini en iyi seviyeye getirmek için görsel tasarımlar yapmak üzere BT Grafik Tasarım Uzmanı 1 kişi istihdam edilecek.

Güvenlik Operasyonu Uzmanı

Güvenlik Cihaz (Yeni Nesil Güvenlik Duvarları (NGFW), Yeni Nesil Saldırı Önleme Sistemi (NGIPS), Web Uygulama Güvenlik Duvarı (WAF), Veri Tabanı Güvenlik Duvarı (DBFW), DDOS Atak Önleme Sistemi, Güvenlik Olay Yönetimi (SIEM) vb. sistemlerin herhangi birinin yönetimini yapmak, güvenlik operasyonları kapsamında mevcut logları inceleyerek tehdit olabilecek durumlarda ilgili diğer paydaşlarla görüşerek gerekli aksiyonları almak gibi görevleri yerine getirmek üzere BT güvenlik operasyon uzmanı 4 kişi istihdam edilecek.

İşletim Sistemi Uzmanı

Hem iç hem dış müşterilerde sunucu ve ağ altyapıları projelerini planlamak, uygulamak, denetlemek ve bakımlarını yapmak üzere BT İşletim Sistemi Uzmanı – Windows 1 kişi istihdam edilecek

Linux – Unix Uzmanı

Kurum bünyesinde sunucu ve ağ altyapıları projelerini planlamak, uygulamak, denetlemek ve bakımlarını yapmak üzere BT Linux – Unix Uzmanı 1 kişi istihdam edilecek.

Network Uzmanı

Sunucu ve ağ altyapıları projelerini planlamak, uygulamak, denetlemek ve bakımlarını yapmak üzere BT Network Uzmanı 1 kişi istihdam edilecek.

Proje Yöneticisi – Akıllı Çözümler

Proje planı, kaynak planlaması, proje risklerinin belirlenmesi çalışmalarını yapmak, proje kaynak, maliyet ve zaman planını yürütmek, iş planı oluşturmak, proje paydaşlarının beklentilerini yönetmek amacıyla çalıştırılmak üzere BT Proje Yöneticisi – Akıllı Çözümler için 2 kişi istihdam edilecek.

Proje Yöneticisi – İş Zekası

Yüksek seviye risklerin varsayımlarını yapmak ve kısıtlarını tanımlamak, proje ekiplerinin performansını izlemek, yönetmek, değerlendirmek, koordinasyon sağlamak ve motivasyonlarını artıcı aktivitelerde bulunmak amacıyla çalıştırılmak üzere BT Proje Yöneticisi – İş Zekası 4 kişi istihdam edilecek.

TÜRKSAT bünyesinde gerçekleştirilecek memur alımı ilanında bunların dışında personel alımı yapılacak meslek ve kadrolar şu şekilde sıralandı:

  • Proje yöneticisi (1 kişi)
  • Veri madenciliği veri analiz uzmanı (4 kişi)
  • Yazılım geliştirme uzmanı (2 kişi)
  • Front-End yazılım geliştirme uzmanı (4 kişi)
  • Openstack yazılım geliştirme uzmanı (1 kişi)
  • Pyhton yazılım geliştirme uzmanı (3 kişi)
  • Yazılım mimarı (2 kişi)
  • Yedekleme sistem uzmanı (1 kişi)

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu