Türksat Finansal Raporlama ve Mali Analiz Personeli Alımı Yapacak!

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. bünyesinde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanı yayımlandı. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan “açık iş ilanları” kategorisi üzerinden yayımlanan personel alımı ilanında Türksat bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere “Finansal Raporlama ve Mali Analiz Personeli” kadrosuna alım yapılacağı açıklandı. Türksat tarafından duyurulan personel alım ilanında kurum bünyesinde daimi olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı. Ayrıca İŞKUR üzerinden duyurulan ilanda adayların başvuru yapacağı tarihler ve başvuru detayları da bildirildi. Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. bünyesinde belirtilen kadroda çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren başvuru şartları ve detaylar haberimizde yer alıyor.

Türksat bünyesinde yüksek maaşla daimi olarak istihdam edileceği açıklanan finansal raporlama ve mali analiz personeli alım ilanı, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden kamuoyuna duyurulan güncel iş ilanları arasında yer aldı. Türksat’ın yayımladığı “Finansal Raporlama ve Mali Analiz Personeli” alımı ilanında,” Yıllık ve Çeyrek dönemler itibariyle Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına (UFRS) uygun Mali Tabloların ve Dipnotlarının çıkarılmasında görev almak, Bağımsız Denetim çalışmasında Denetçi ile birimler arasında koordinasyonu sağlamak, mali analiz çalışmalarına katkı sağlamak, finansal konularda birimlere destek vermek üzere İdari Personel (Finansal Raporlama ve Mali Analiz Personeli) istihdam edilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Türksat Finansal Raporlama ve Mali Analiz Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

İlana başvuruda bulunarak yüksek maaşlı olacak şekilde Türksat bünyesinde çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel olabilecek zihinsel veya bedensel hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak
 • Erkek adaylar için son başvuru tarihi itibarıyla muvazzaf askerlik görevini tamamlamış veya tecil ettirmiş olmak
 • 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak
 • Kurum tarafından yapılacak güvenlik soruşturmasının ve/veya arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak
 • Sağlık durumunun çalıştırılacağı işe uygun olduğuna dair sağlık raporunu almış olmak

Türksat Finansal Raporlama ve Mali Analiz Personeli Alımı Başvuru Özel Şartları

 • 01.1992 tarihinden sonra doğmuş olmak
 • Üniversitelerin örgün öğretim lisans programlarından mezun olmak
 • İngilizce dil puanı olarak 60 puan ve üzeri puan almış olmak
 • Bağımsız Denetim firmalarında UFRS denetim bölümünde en az 2 yıl çalışmış olmak
 • Denetim çalışmalarında konsolide mali tabloların denetiminde görev almış olmak,
 • MS Office programlarına (Word, Excel vb.) hakim olmak
 • İleri seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak
 • Tercihen Dört büyük (Big4) denetim firmalarında çalışmış olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilecekleri açıklandı.  Ayrıca adayların kariyer.turksat.com.tr adresinde yer alan açık ilanlara başvuruda bulunabileceği ve şahsen müracaat yoluyla yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği bildirildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu