Türkiye İş Bankası Birçok İlde Engelli Büro Memuru Alımı Yapacak

Türkiye İş Bankası engelli kadrosuna katacağı personeller için iş ilanı yayınladı. Farklı illerde istihdamı gerçekleşecek olan işçilerde aranan temel şart engelli olması. Ayrıca başvuran adaylardan engelli olduklarını raporlamaları da istenecek. Bununla birlikte Türkiye İş Bankası tarafından yayınlanan ilanda istihdam yapılacak şehirlerin bilgisine de yer verildi. Türkiye İş Bankası engelli kadrosunda personel alımı için yayınlanan ilanda belirtilenlere göre alım yapılacak şehirler, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Yozgat ve Çanakkale illeri olarak belirlendi. Türkiye İş Bankası tarafından yapılacak personel alımında sadece engelli adayların başvurması isteniyor. Engelli olmayan adayların yaptığı başvurular dikkate alınmayacak.

Türkiye İş Bankası tarafından yayınlanan ilana göre Kocaeli iline 1, Sakarya iline 2, Çanakkale iline 3, Balıkesir iline 4 ve Yozgat iline 2 olmak üzere toplamda 12 adet personel alımı gerçekleştirecektir.

İstihdam edilecek olan kadro ise büro memurudur. Büro memurları bankaların günlük işleyişlerinden sorumlu, ofis içi faaliyetleri sürdüren  ve diğer işlerde görevlendirilen kişilerdir.

Türkiye İş Bankası Büro Memuru Alımı İçin Başvuru Şartları

Adaylarda aranacak şartlarda ilanda belirtilmiştir. Bu şartları taşımayan adayların başvurusu dikkate alınmayacaktır. Bu şartları taşıyan ve Türkiye İş Bankası’nda çalışmak isteyen herkes başvuru işlemini gerçekleştirebilir. Adaylarda aranacak temel şartlar şu şekildedir:

  • Başvuracak adaylardan tam zamanlı çalışılması istenecektir bu kritere uymayan veya yarı zamanlı çalışmak isteyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.
  • Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
  • Adayların mülakat tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olması gerekir.
  • Başvuru yapacak adayların herhangi bir kamu hakkından yoksun bırakılmamış olması gerekir.
  • Son olarak en önemlisi adaylardan istenecek olan engel raporudur. Engelli olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Engelli olan adaylar bu engellerini devlet hastanesinden aldıkları yüzde 40 çalışma gücünden yoksun raporu kullanarak belgelemeleri gerekir.

Büro Memuru Alımı Son Başvuru Tarihi ve Başvuru Şekli

Türkiye İş Bankası yayınlanan ilana göre kadrosuna engelli personel olarak 12 adet büro memuru alımı yapacaktır. Adaylardan istenen temel şart yüzde 40 çalışamaz durumda engelinin bulunmasıdır. Engeli bulunmayan veya bu engel durumunu raporlamayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Bununla birlikte adayların son başvuru tarihlerinden önce başvurularını tamamlamış olması gerekir. Son başvuru tarihini kaçıran ve son başvuru tarihinden önce başvuru yapmayan adayların başvuruları işleme alınmayacaktır. Farklı illerde istihdam yapacak olan Türkiye İş Bankası başvuru tarihlerini şehirlere göre farklı vermiştir.

Ayrıca adaylar başvuru işlemlerini İŞKUR üzerinden gerçekleştireceklerdir. İŞKUR şubelerinden,  hizmet noktalarından veya hizmet merkezlerinden başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çevrimiçi olarak başvuru yapmak da mümkündür. Bunun için İŞKUR resmi sitesine girerek başvuru işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz. İŞKUR resmi internet sitesinden yapılacak olan başvurularda ilan numarasını girerek, başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası engelli büro memuru alımı için, şehirlerin başvuru tarihi ve ilan numaraları şu şekildedir:

  • Kocaeli ili için son başvuru tarihi 14 Ocak olarak belirlenmiştir. Kocaeli için yapılacak başvurularda ilan numarası 00005309366 olarak belirlenmiştir.
  • Sakarya ili için engelli büro memuru alımında son tarih 18 Ocak olarak belirlenmiştir. İlan numarası 00005316542’dir.
  • Çanakkale için belirlenen son başvuru tarihi 21 Ocaktır. İlan numarası ise 00005320128’dir.
  • Balıkesir iline yapılacak olan engelli büro memuru alımında son başvuru tarihi 23 Ocak olarak belirlenmiştir. Balıkesir ilinin ilan numarası ise 00005322967’dir.
  • Yozgat iline yapılacak engelli büro memuru alımı için belirlenen son tarih ise 29 Ocaktır. İlan numarası ise 0000533773 olarak belirlenmiştir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu