Türk-Alman Üniversitesi Kura İle Personel Alımı Yapacak!

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan personel alımı ilanına göre üniversite bünyesinde istidam edilmek üzere kura ile yeni personel alınacak. Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında da yayımlanan Türk-Alman Üniversitesi personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da yer aldı. Gerekli şartları taşıyan adayların son başvuru tarihine kadar İŞKUR üzerinden başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi. Türk-Alman Üniversitesi kura ile personel alımı ilanında başvuru şartları ve detayları hakkında merak edilen tüm bilgileri haberimizden öğrenebilirsiniz.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Türk-Alman Üniversitesi personel alımı ilanı yayınladı. Üniversite Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada kurum bünyesinde istihdam edilecek personelin kura ile işe alınacağı belirtildi. Başvuruların Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) il ve ilçe müdürlükleri ile resmi internet sitesi üzerinden yapılabileceği açıklandı.

Türk-Alman Üniversitesi Sürekli İşçi Alımı İlan Detayları

Türk-Alman Üniversitesi rektörlüğü personel alım ilanında “Üniversitemizin birimlerinde Sürekli İşçi olarak istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi ve 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR aracılığı ile Sürekli İşçi alınacaktır. İlan İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanacak olup, şartları sağlayan adaylar, başvurularını İstanbul İŞKUR İl Müdürlüklerine/Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir.” açıklaması yapıldı.

İlanın devamında başvuru şartlarını taşıyan adayların ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden, şubelerinden ve resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuruda bulunabilecekleri kaydedildi. Ortaöğretim ve ilköğretim düzeyindeki işçilerden istihdam edilecek kadro sayısının dört katı kadar adayın İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından noter huzurunda çekilecek kura ile belirleneceği açıklandı.

Türk-Alman Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Şartları

Resmi Gazete’de yayımlanan Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü’nün kura ile daimi işçi alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Bu şartları taşıyan adayların 5 gün içinde gerekli başvuruları yapması gerektiği belirtildi:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak
 • Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından gün almamış olmak
 • İlan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak
 • İlgili kanun metninde yer alan suçlardan mahkum olmamak. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak
 • Görevinden ya da meslekten ihraç edilmiş olmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak
 • Görevini devamlı olarak yapmasına engel teşkil edebilecek bedensel ve fiziksel sağlık sorunu olmamak
 • Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17. maddesine göre “Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılacaktır.
 • Temizlik görevi personeli için en az ilköğretim mezunu olmak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak
 • İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek

26 Şubat 2020 tarihinde noter kurasına katılacakların isim listesi duyurulacağı açıklandı. Noter kura çekimlerini ise 28 Şubat 2020 tarihinde saat 10:00’da Türk-Alman Üniversitesi’nde gerçekleştirileceği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu