Türk Akreditasyon Kurumu 27 Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden özel sektör personel alımı ilanları yayınlandığı gibi aynı zamanda personel açığı bulunan devlet kurumlarının da memur alım ilanları yayınlanıyor. Son olarak kamu kurumları arasında yer alan Türk Akreditasyon Kurumu, KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı ile toplam 27 idari personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Türk Akreditasyon Kurumu’nun idari personel alımı ilanına başvuruda bulunarak devlet memuru olarak görev yapmak isteyenler için başvurular bugün itibarıyla resmen başladı. Son başvuru tarihi ve başvuru şartları hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İŞKUR resmi internet sayfası aracılığıyla yayınlanan kamu personel alımı ilanlarına yoğun ilgi gösteriliyor. Son olarak devlet kurumları içinde yer alan Türk Akreditasyon Kurumu, 27 idari personel alımı yapacağını İŞKUR internet sitesi üzerinden duyurduktan sonra başvuruların başladığını açıkladı. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) kamu iş ilanları kategorisinde yer alan ilana göre giriş sınavı ve KPSS puan şartı ile kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere akreditasyon uzman yardımcısı ve idari personel kadrolarına alım yapılacağını belirtildi.

Akreditasyon Uzman Yardımcılığı ve İdari Personel Giriş Sınavı Detayları

Türk Akreditasyon Kurumu bünyesinde sözleşmeli olacak şekilde istihdam edilecek personelin 10 adet Akreditasyon Uzman Yardımcısı kadrosuna ve 17 adet İdari personel kadrosuna alınacağı açıklandı. Sözlü giriş sınavı ile yapılacak sözleşmeli personel alımında adaylarda aranan başvuru şartları ve ilan detayları da belirtildi. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, her bir sınav için kurumun yayınladığı “Giriş Sınav Bilgileri Tablosu”nda yer alan her bir grup için belirtilmiş puan türünden aldıkların en yüksek puana göre sıralanarak, her gruptan atama yapılacak kadro sayısının dört katı kadar adayın giriş sınavına katılmaya hak kazanacağı belirtildi.

Türk Akreditasyon Kurumu Personel Alımı Başvuru Şartları

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden duyurulan Türk Akreditasyon Kurumu’nun personel alımı ilanına başvuruda bulunacaklar için önem teşkil eden başvuru şartları da yayınlandı. Buna göre kurumun Akreditasyon Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak,
 • 2018 – 2019 KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) kapsamında “Giriş Sınav Bilgileri Tablosu”nda yayınlanan her bir grup için belirtilmiş puan türünden an az KPSS puanını almış olmak,
 • En az dört yıllık lisans eğitimi veren öğretim kurumlarının ilgili öğrenim programlarından ya da bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yabancı eğitim kurumlarımdan mezun olmak,
 • Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1982 ve sonrasında doğmuş olanlar)

Akreditasyon Kurumu’nun İŞKUR üzerinden yayınladığı personel alımı ilanında adayların KPSS puan türünden aldıkları puana göre sıralanacağı ve her bir gruptan atama yapılacak kadro sayısının dört katı kadar en yüksek puana sahip olanların sözlü atamasını yapılarak giriş sınavına katılmaya hak kazanacağı duyuruldu.

Türk Akreditasyon Kurumu Giriş Sınavı Konuları ve Puanlaması

 • Öğrenim türüne ilişkin temel bilgi düzeyinin ölçülmesi,
 • Bir konuyu kavrayıp özetleme ve ifade etme yeteneği,
 • Konular arasında muhakeme yapma gücü,
 • Liyakati, temsil kabiliyeti, davranışlarının mesleğine uygunluğu,
 • Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,
 • Genel yetenek ve genel kültür seviyesi,
 • Bilimsel gelişmelere açık olması

Adaylar bu tür yönlerden değerlendirilerek ayı ayrı puan verilmek suretiyle giriş sınavında değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Kurumun iş başvuruları İŞKUR üzerinden yapılmaktadır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu