TÜBİTAK SAGE Meslek Lisesi Mezunu Personel Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Açıklandı

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), çeşitli projelerinde görevlendirmek üzere meslek lisesi mezunu adaylar arasından çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. TÜBİTAK SAGE bünyesinde daimi olarak çalışmak isteyen adayların, elektrik elektronik teknolojisi, makine teknolojisi veya metal teknolojisi, kimya teknolojisi gibi daha pek çok farklı bölümden mezun olmaları gerektiği açıklandı. TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) bünyesinde 34 yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden açıklanan duyuruda ilan edilen kadrolara yalnızca meslek lisesi mezunları arasından alım yapılacağı bildirildi. TÜBİTAK SAGE 34 personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) bünyesinde daimi olarak 34 proje personeli alımı yapacağını duyurdu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruda, bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. TÜBİTAK SAGE bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların başvurularını online platform üzerinden gerçekleştirebilecekleri açıklandı. TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) projelerinde istihdam edilmek üzere işe alınacak personel alımı ilanına en geç 22 Nisan 2020 günü saat 17.00’ye kadar başvuruların tamamlanması gerektiği bildirildi.

TÜBİTAK SAGE 34 Proje Personel Alımı İlanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kurumsal internet sayfası üzerinden kamuoyuna duyurulan TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) 34 proje personeli alımı ilanında sadece meslek lisesi mezunlarının başvurularının kabul edileceği belirtildi. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların meslek liselerinin şu bölümlerinden mezun olma şartı arandığı açıklandı:

 • Elektrik – elektronik teknolojisi
 • Makine teknolojisi veya metal teknolojisi
 • Kimya teknolojisi
 • Elektrik teknolojisi
 • Endüstriyel otomasyon teknolojileri
 • Makine teknolojisi
 • Metal teknolojisi
 • Metalurji teknolojisi veya endüstriyel otomasyon teknolojileri
 • Motorlu araçlar teknolojileri veya otomotiv
 • Makine teknolojisi alanı veya torna tesviye

TÜBİTAK SAGE Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

 • C vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf olmak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek zihinsel veya bedensel engeli ile sağlık sorunu bulunmamak
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama suçlarından mahkum olmamak
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv taramasından olumlu sonuç almak
 • Başvurulan kadro için belirtilen mezuniyet şartlarını ve diğer özel şartları taşıyor olmak

TÜBİTAK SAGE 34 Proje Personeli Alımı Başvuru İşlemleri

Açıklanan başvuru şartlarını taşıyan adayların TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) resmi internet sitesi üzerinde yer alan kariyer.sage.tubitak.gov.tr bağlantısı aracılığıyla iş başvuru sistemine kayıt olması gerektiği bildirildi. İş başvuru sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde müracaatların kabul edilmeyeceği ve adayların en geç 22 Nisan 2020 tarihi saat 17.00’ye kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği duyuruldu. Adayların, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabilecekleri ve  referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacağı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu