TÜBİTAK Lisans Mezunu 95 Memur Alımı Yapıyor! Başvurular Başladı

Ülkemizin en önemli kamu kuruluşlarından biri olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan kamu personel alımı ilanıyla bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 95 yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren TÜBİTAK 95 memur alımı ilanında adayların en az lisans öğrenim düzeyinden olması gerektiği belirtildi. TÜBİTAK memur alımı başvuruları 2 Mart 2020 tarihi itibarıyla resmen başladığını duyurdu. İlana başvuruda bulunmak isteyen adayların gerekli başvuru şartlarını taşımaları halinde en geç 23 Mart 2020 tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerektiği belirtildi. TÜBİTAK lisan mezunu 95 memur alım ilanı hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı yayınladığı 95 personel alımı ilanında kurum bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 95 memur alımı yapacağını duyurdu. Kamu personel alımı kapsamında işe alınacak personelin TÜBİTAK Bilişim Ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (Bilgem) Bağlı Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) Ve Ulusal Elektronik Ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) bünyesinde görev yapacakları belirtildi.

TÜBİTAK 95 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan kamu personel alımı ilanları arasında TÜBİTAK Başkanlığı tarafından yayınlanan memur alımı ilanı da yer aldı. Başvuruların resmen başladığı belirtilirken 95 memur alımı ilanında son başvuru tarihinin 23 Mart 2020 olduğu açıklandı. Başvurular için gerekli koşulların ve süreçlerin TÜBİTAK resmi internet sayfası üzerinde, mülga Devlet Personel Başkanlığı (DPB) internet sitesinde ve Türkiye İş Kuurmu’nun (İŞKUR) internet sayfasında yer aldığı duyuruldu. TÜBİTAK 95 kamu personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların iş başvurularını TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi üzerinden gerçekleştirebilecekleri açıklandı.

TÜBİTAK AR-GE Personeli (Araştırmacı) Alımı Başvuru Şartları

TÜBİTAK tarafından yayınlanan 95 memur alımı ilanında başvuruda bulunup başvuruları kabul edilen adayların kurum bünyesinde daimi olarak AR-GE personeli (araştırmacı) kadrosunda istihdam edileceği belirtildi. TÜBİTAK Bilgem Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü kapsamında gerçekleştirilecek memur alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları şöyle açıklandı:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddesinde yer alan şartları taşımak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv taraması olumlu sonuçlanmak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya yedek sınıfa geçirmiş olmak
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek zihinsel ve bedensel sağlık problemi olmamak
  • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Matematik, Matematik Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak
  • İlanda belirtilen başvuru özel şartlarını taşımak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) ve Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) resmi internet sitelerinde yayınlanan 95 personel alımı ilanına başvuruların son tarihi 23 Mart 2020 olarak açıklandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların, TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi İş Başvuru Sistemi olan (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) internet adresi üzerinden başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu