TÜBİTAK KPSS Şartsız Memur Alımı Yapacak!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan güncel kamu personel alımı ilanları arasında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) da yer aldı. Bünyesinde çeşitli kadro ve pozisyonlarda görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yaptığını açıklayan TÜBİTAK, adaylarda KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı aranmadığını belirtti. İlan detaylarında TÜBİTAK bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da yer aldı. En az ön lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği TÜBİTAK kamu personeli alımı ilanı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) kamu personel alımı yapacağını Resmi Gazete’nin güncel sayısı üzerinden kamuoyuna duyurdu. TÜBİTAK bünyesinde istihdam edilmek üzere koruma memuru ve teknisyen kadrolarına 11 yeni personel alınacağı açıklandı. Yayınlanan kamu personel alımı ilanında TÜBİTAK, bu kadrolara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartlarını da açıkladı..

TÜBİTAK 11 Koruma Memuru ve Teknisyen Personel Alımı İlan Detayları

Resmi Gazete’nin güncel sayısında yayınlanan kamu personel alımı ilanları arasında öne çıkan TÜBİTAK, bünyesinde çeşitli birimlerinde görevlendirilmek üzere 11 kişilik yeni personel alımı yaptığını duyurdu. Adayların koruma memuru ve teknisyen kadrolarına istihdam edileceği ve daimi olarak sözleşme yapılacağı aktarıldı. Bunun dışında adaylarda aranan başvuru şartları ve detayları da TÜBİTAK kamu personeli alımı ilanında yer aldı. KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı olmadan adayların işe alınacağını açıklayan TÜBİTAK, bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adayların en az ön lisans mezunu olması gerektiğini duyurdu

TÜBİTAK Memur Alımı Genel Başvuru Şartları

 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Erkek adaylar için son başvuru tarihi itibarıyla askerlik ile ilişiği olmamak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek hastalığı ya da engeli bulunmamak,
 • Kanunda belirtilen suçlardan hüküm giymemek,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak,
 • 00 üzerinden en az 2.50 ağırlıklı lisans mezuniyet not ortalamasına sahip olmak (100’lük not ortalamasına sahip olan üniversitelerde öğrenim gören adayların not ortalamaları YÖK tablosu esas alınarak 4’lük sisteme dönüştürülecektir.)

TÜBİTAK Kamu Personel Alımı Başvuru Süreci

TÜBİTAK’ın 11 koruma memuru ve teknisyen kadrolarında yayınladığı güncel personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların “www.bilgem.tubitak.gov.tr” adresi üzerinden İş Başvuru Sistemi’ne kayıt olmaları gerektiği açıklandı. Adayların bu sisteme kayıt olma sürecinde özgeçmiş oluşturmaları ve istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru 3 yapılmasının zorunlu olduğu belirtildi. Ayrıca TÜBİTAK, İş Başvuru Sistemi üzerinden kayıt olmadan yapılacak tüm başvuruların iptal edileceğini duyurdu.

Başvuruların en geç 2 Mart 2020 tarihinde mesai bitim saati 17.00’ye kadar yapılması gerektiği açıklandı. Adayların yapacakları başvuruların ilan referans kodu üzerinden değerlendirileceği ve adayların iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabilecekleri aktarıldı. Referans kodu seçilmeden yapılacak olan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı vurgulanırken bir adayın en fazla 1 pozisyona başvuruda bulunabileceği hatırlatıldı.

TÜBİTAK Kamu Personeli Alımı Başvuru Belgeleri

 • Lisans diploma belgesi (yurt dışında eğitim görenler için YÖK tarafından verilmiş denklik belgesi)
 • YÖK Mezun Belgesi (e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden alınan ve kontrol kodu olan internet çıktısı)
 • Lisans ve Transkript belgesi
 • Deneyimi olan adaylardan çalışma belgesi ve sigorta hizmet dökümü
 • Askerlik durumunu gösterir belge
 • Renkli fotoğraflı, Türkçe, TC kimlik ve telefon numaralarını da içeren güncel özgeçmiş

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu