TÜBİTAK En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak!

TÜBİTAK’ta çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanı yayınlandı. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyurulan kamu personel alımı ilanında en az lise mezunu adaylar arasında kurum bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere yeni personel alımı yapılacağı belirtildi. Birbirinden farklı kadro ve pozisyonlarda çalıştırılacak yeni personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da İŞKUR internet sayfası üzerinden yayınlanan ilan metninde yer aldı. TÜBİTAK bünyesinde çalışmak için merak ettiğiniz tüm detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sitesinden kamu ve özel sektör personel alımı ilanları devam ediyor. Son olarak sitede yer alan kamu personel alımı ilanları kapsamında en az lise mezunu öğrenim düzeyine sahip adaylar arasından çok sayıda büro memuru ve evrak dağıtıcısı kadrolarına personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru şartlarının da belirtildiği ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 2 Mart 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi.

TÜBİTAK Büro Memuru ve Evrak Dağıtıcısı Personel Alımı İlanı

En az lise mezunu şartı bulunan TÜBİTAK büro memuru ve evrak dağıtıcısı kadrolarına yapılacak personel alımında ayrıca adaylarda aranan diğer özel ve genel şartlar da açıklandı. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden kamu iş ilanları kategorisinde duyurulan personel alımı ilanına göre adaylarda ayrıca Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı bulunduğu belirtildi.

Başvuruların en geç 2 Mart 2020 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) il ve ilçe müdürlükleri ile resmi internet sayfası üzerinden yapılması gerektiği belirtilen TÜBİTAK yeni kamu personel alımı ilanında ayrıca adaylarda istenen belgeler de açıklandı. Belge teslim yeri ve tarihinin açık adresi belirtilen ilanda adayların noter huzurunda yapılacak kura ile başvurdukları kadro ve pozisyonlara istihdam edileceği ifade edildi.

TÜBİTAK En Az Lise Mezunu Personel Alımı Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak ve devlet memuru olmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir suç kaydına sahip olmamak,
 • Erkek adaylar için askerlik ile herhangi bir ilişiği bulunmamak,
 • Mesleğini devamlı olarak yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmadığını sağlık raporu ile belgelemek,
 • Sorumluluk sahibi, analitik düşünebilen ve dikkatli olmak,
 • Takım çalışmasına yatkın olmak,
 • En az 5 yıl büro memuru olarak çalışmış olmak (Diğer kadro ve pozisyonlarda bu şart bulunmamaktadır)
 • Başvurduğu pozisyonda deneyimli olduğunu SGK’dan alınan belge ile ibraz etmek

Bu başvuru şartlarını taşıyan adaylar TÜBİTAK en az lise mezunu personel alımı ilanına başvuruda bulunabileceği belirtildi. Adayların başvuru belgelerini en geç 2 Mart 2020 tarihine kadar belirtilen adrese elden veya posta yolu ile ulaştırmaları gerektiğine dikkat çekildi.

TÜBİTAK Personel Alımı Başvurusunda İstenen Belgeler

 • TÜBİTAK iş başvuru formu,
 • Fotoğraflı özgeçmiş,
 • Diploma fotokopisi,
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

İŞKUR tarafından bildirilen nihai listede yer alan adayların belgeleri, 4 Mart 2020 tarihinden itibaren en geç 9 Mart 2020 tarihi mesai bitimi saat 17:30’a kadar insan.kaynaklari@tubitak.gov.tr adresine elektronik posta yoluyla göndermeleri gerektiği belirtildi. Söz konusu tarih ve zamandan sonra gönderilen evrakların dikkate alınmayacağı açıklandı. Belgelerini eksik gönderenlerin başvurularının geçersiz sayılacağı ve kura çekimi ile sözlü mülakata alınmayacakları duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu