TÜBİTAK Büro Memur Alımı Yapıyor! Başvurular Nereden Yapılacak?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) personel alımı ilanını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden yayınladı. TÜBİTAK’ın büro memuru kadrosuna istihdam edeceği personel alımı başvuruları devam ediyor. TÜBİTAK tarafından İŞKUR üzerinden yayınlanan büro memuru alımında başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Buna göre büro memuru olarak TÜBİTAK bünyesinde çalışmak isteyenlerin merak ettiği tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) personel alımı ilanı yayınladı. İŞKUR internet sitesi aracılığıyla kamu oyuna duyurulan personel alımı ilanına göre başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan nitelikler ve şartlar da belli oldu. Büro memuru kadrosu için personel alımı gerçekleştirecek olan TÜBİTAK tarafından yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyenlerin, belirlenen başvuru şartlarını taşımaları gerekiyor.

TÜBİTAK Büro Memur Alımı

TÜBİTAK’ın duyurduğu personel alımı ilanına göre, büro memuru kadrosu için ilana iş başvurusunda bulunacak adayların, başvuru işlemlerini Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapmaları gerektiği açıklandı. Büro memuru ilanına başvuracak adayların İŞKUR merkez veya şubelerine şahsen müracaat ederek ya da İŞKUR internet sitesi üzerinden online platformdan başvurularını yapmaları gerektiği bildirildi. Bunun yanı sıra TÜBİTAK’ın belirlemiş olduğu başvuru şartlarının da adaylar tarafından sağlanması gerektiği belirtildi.

TÜBİTAK’ın İŞKUR aracılığıyla kamuoyuna duyurduğu personel alımı ilanında “Merkezimiz bünyesindeki faaliyetleri yürütebilecek TMY (Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yararlanan) Statüsünde personel istihdam edilecektir.” ifadesi kullanıldı. Bununla birlikte TÜBİTAK büro memuru ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru şartları da açıklandı.

TÜBİTAK Büro Memur Alımı Başvuru Şartları Açıklandı

TÜBİTAK tarafından yayınlanan ilana göre büro memur alımı başvuru şartları şu şekilde kamuoyuna duyuruldu:

  • C. vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hastalığı veya bulaşıcı bir hastalığı bulunmamak,
  • Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar duşunda tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine, anayasal düzene karşı işlenen suçlardan hüküm yemiş olmamak
  • Yükseköğretim kurumlarının iki yıllık ön lisans eğitimi veren, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bilgi Yönetimi, İşletme Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümlerinden herhangi birini bitirmiş olmak

TÜBİTAK Personel Alımı İş Tanımı ve Özellikleri

TÜBİTAK’tan yapılan açıklamada “Merkezlimiz bünyesindeki faaliyetleri yürütebilecek TMY (Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yararlanan) Statüsünde personel istihdam edilecektir.” denilerek iş tanımı ve özellikleri açıklandı. İstenilen iş gücü sayısının 4 (dört) kişi olarak belirtildiği ilanda personelin çalışma ili Gebze / Kocaeli olarak belirlendi.

TÜBİTAK Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Talep şartlarına durumu uyan ve şartları karşılayan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 iş günü içinde şu şekilde TÜBİTAK büro memuru alımı ilanına başvuruda bulunabilirler:

  • İŞKUR il müdürlükleri,
  • İŞKUR hizmet merkezleri,
  • İŞKUR şubeleri,
  • İŞKUR internet sitesi

İŞKUR internet sitesi üzerinden başvuruda bulunacak adayların “İş Arayan” linkine TC kimlik numarasını ve şifresini yazarak giriş yapmaları gerekmektedir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır. Birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu