TSK Subay Alımı Başvuruları Bugün Başladı! MSB Subay Alımı İlan Detayları

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) personel alımı ilanlarına vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor. Belirli dönemlerde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde askeri personel ihtiyacı oldukça yeni personel alımı ilanları yayınlayan MSB, son olarak yine TSK bünyesinde görevlendirilmek üzere çok sayıda subay alımı yapılacağını açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan askeri personel alımı açıklamasına göre subayların hukuk sınıfı olarak istihdam edileceği belirtildi. Subay alımı başvuruları 16 Mart 2020 Pazartesi (Bugün) itibarıyla resmen başladı. MSB tarafından ilan edilen başvuru şartlarını taşıyan adayların en geç 25 Mart 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği ifade edildi. MSB subay alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) resmi internet sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyurulan askeri personel alımı kategorisindeki subay alımı ilanına başvurular resmen başladı. Yayınlanan duyuruda, “Kuvvet Komutanlıklarına İç ve Dış Kaynaktan Hukuk Sınıfı Subay Temini Faaliyetleri 16-25 Mart 2020 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde yapılacaktır.” ifadesi kullanıldı. Seçim aşaması faaliyetlerine çağırılan adayların, MSB internet sayfası üzerinde belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara adresinde hazır bulunması gerektiği belirtildi.

TSK Hukuk Sınıfı Subay Alımı Başvuru Detayları

İç kaynaktan başvuru yapan adayların evrak kontrol, kişilik testi ve mülakat aşamalarının 18 Mart 2020 tarihinde yapılacağı belirtildi. Dış kaynaktan başvuru yapan adayların ise birinci aşamada 16 – 17 Mart 2020 tarihlerinde;

 • Evrak kontrol
 • Fiziki değerlendirme
 • Kişilik değerlendirme testi
 • Fiziki yeterlilik spor testi

gibi değerlendirmelere alınacağı açıklandı. Birinci aşamadan başarılı bir şekilde geçen adaylar arasından kontenjanların 6 katı kadar aday belirlendikten sonra 18 Mart 2020 tarihinde ikinci aşama için duyuru yapılacağı ifade edildi. İkinci aşama tarihleri 19-20-23-24-25 Mart 2020 tarihleri olarak açıklandı.

 TSK Hukuk Sınıfı Subaylığa Kimler Başvurabilir?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesinde TSK’ya hukuk sınıfı subay olarak istihdam edilmek üzere askeri personel alımı ilanı yayınlandı. Bu ilanda TSK hukuk sınıfı subay olarak başvurusu kabul edilecek olan adayların Türkiye’deki hukuk fakültelerinden veya denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı bir hukuk fakültesinden başvuru tarihi itibarı ile mezun olanlar arasından mevcut kanun, yönetmelik ve yönerge esasları kapsamında iç (muvazzaf veya sözleşmeli subay) ve dış kaynaktan personel alımı yapılacağı açıklandı.

 • İç kaynaktan kanuni sebeplerle henüz askerlik yükümlülüğünü getirmemiş olanlar
 • Askerlik hizmeti yapmakta olan subay, astsubay, erbaş veya eler
 • Dış kaynak kapsamında 2.a maddesindeki öğrenim şartlarını taşıyan ve 2.b maddesinde belirtilen başvuru ile ilgili şartları sağlayan kadınlar

TSK Hukuk Sınıfı Subay Alımı Başvuru Genel Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından yoksun bırakılmamış olmak
 • Devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan birisinden mahkum olmamak ya da soruşturma veya kovuşturma altında bulunmamak
 • Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya guruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak
 • Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak
 • Yapılacak sınav ve mülakatta yeterli not almış olmak
 • Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1992 ve daha sonraki tarih doğumlular)
 • Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1987 ve daha sonraki tarih doğumlular)

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu