TRT KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Belli Oldu

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) bünyesinde çalışmak isteyenlere müjdeli haber geldi. TRT resmi internet sitesi üzerinden yeni personel alım ilanı yayımlandı. TRT personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olmayan adayların başvuru yapabileceği TRT yeni personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından İstanbul merkezli istihdam edilmek üzere insan kaynakları iş ortağı alımı yapılacağı duyuruldu. TRT ‘nin resmi internet sitesi aracılığıyla yapılan kamuoyu duyurusunda bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda KPSS puan şartı aranmayacağı açıklandı. TRT personel alımı ilanında “İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Ankara yerleşkesinde istihdam edilmek üzere İnsan Kaynakları İş Ortağı aramaktayız.” ifadeleri kullanıldı. Bununla birlikte adaylarda aranan başvuru genel ve özel şartları da ilan detaylarında yer aldı.

TRT Personel Alımı Başvuru Şartları Açıklandı

TRT bünyesinde çalışmak isteyen kişileri yakından ilgilendiren TRT insan kaynakları iş ortağı alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde açıklandı:

 • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun,
 • En az 5 yıl işe alım pozisyonunda çalışmış
 • Dijital değerlendirme sürecini tasarlamış  ve etkin olarak programlarını kullanan veya kullanılabilecek
 • İnsani ilişkileri ve iletişim becerileri gelişmiş, kurumu temsil kabiliyeti yüksek
 • Değerlendirme araçlarının içeriği konusunda daha önce proje ve çalışmalarda görev yapmış
 • Yetenek kazanım programı süreci içinde yer almak isteyen
 • Daha önce aday deneyimi süreci tasarlamış veya sürecin bir parçası olmuş
 • Takım çalışmasına yatkın, grup içinde uyumlu çalışabilecek
 • Yeni personel alımlarında işe alım konusunda yeni gelişmeleri yakından takip eden
 • MS Office (Word, Excel, Power Point) programlarını etkin bir şekilde kullanabilen
 • İşe alım yapılan yerde ikamet eden veya edebilecek
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış veya makul süreli tecili bulunan

Bu şartları taşıyan adayların TRT insan kaynakları iş ortağı personel alımı ilanına başvuruda bulunabileceği bildirildi. Başvuru şartlarında belirtilen koşulları taşımadığı tespit edilen adayların başvurularının hangi aşamada olmasına bakılmaksızın kurum tarafından iptal edileceği ve bu kişiler hakkında yasal işlem başlatılacağı aktarıldı. Ayrıca Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olmayan adayların da TRT insan kaynakları iş ortağı personel alımına başvuruda bulunabileceği bildirildi.

TRT Personel Alımı Görev Tanımı

TRT bünyesinde istihdam edilecek insan kaynakları iş ortağı personelinin kurumda yerine getirmesi gereken görev ve sorumlulukları da açıklanan ilan metninde yer aldı. Buna göre başvurusu kabul edilen ve TRT’de daimi olarak insan kaynakları iş ortağı kadrosunda çalışmaya başlayan personelin yapacakları şu şekilde açıklandı:

 • Yıllık iş gücü planının doğru kullanımı için yöneticileri yönlendirmek ve personel bütçesi doğrultusunda işe alım yapılmasını sağlamak
 • İşe alım süreçlerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde yürütülmesini sağlamak, ilgili yöneticileri yönlendirmek ve bilgilendirmek
 • İşe alım süreçlerini, kullanılmakta olan işe alım sistemi üzerinden yürütmek. İlan yayınlamak, iç ve dış kaynakları kullanarak uygun aday araştırmak, aday havuzunun hazırlanmasını sağlamak

Bu koşullara uygun olan adayların TRT’nin kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan TRT Kariyer sayfası aracılığıyla iş başvurusu formunu doldurup ilana başvurmaları gerektiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu