TRT En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! Başvuru Tarihleri Açıklandı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren iş ilanları yayımlandı. TRT’nin kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla iş arayanların bilgisine sunulan personel alımı ilanına göre en az lise mezunu adayların belirtilen kadrolarda istihdam edileceği açıklandı. TRT’nin İstanbul’daki merkezinde görevlendirilmek üzere iklimlendirme teknikeri ve enerji sistemleri teknikeri kadrolarına personel alımı yapılacağı açıklandı. Başvuruların online platform üzerinden TRT’nin resmi internet sitesi aracılığıyla yapılacağı açıklanırken, adayların ilan en geç 24 Nisan 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği bildirildi. Bu ilanlara başvuruda bulunacak adaylarda ayrıca Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmadığı vurgulandı. TRT en az lise mezunu personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren iş ilanları Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından duyuruldu. TRT’nin İstanbul ilinde bulunan merkezinde daimi olarak görevlendirilmek üzere enerji sistemleri teknikeri ve iklimlendirme teknikeri alımı yapılacağı açıklandı. Açılan bu kadrolardaki ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda KPSS puan şartı aranmazken, adayların sahip olması gereken koşullar da TRT’nin resmi internet sitesi üzerinden ilgililere duyuruldu. TRT en az lise mezunu personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ve ilan detayları haberimizde…

TRT Enerji Sistemleri Teknikeri Alımı Başvuru Şartları

TRT İstanbul merkezinde daimi olarak istihdam edileceği açıklanan enerji sistemleri teknikerinin, trafo ve kompanzasyon sistemleri ile ilgili periyodik kontrollerin yapılmasını sağlamak, jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı sistemleri ile alt yapısının işletilebilmesini sağlamak, orta Gerilim ve Alçak Gerilim sistemlerinin kontrolü ve arıza tespitini yapmak gibi görevleri yerine getireceği açıklandı.

 • Meslek yüksekokullarının elektrik veya benzeri bölümlerinden mezun
 • Meslek liselerinin elektrik veya elektrik – elektronik (YG sistemleri, elektrik tesisat ve pano montörlüğü veya endüstriyel bakım – onarım) bölümlerinden mezun
 • Enerji sistemleri işletme bakım konularında en az 2 yıl tecrübe sahibi
 • İş disiplini yüksek, sorumluluk sahibi, dinamik, dikkatli ve takım çalışmasına yatkın
 • Esnek çalışma saatlerine uyumlu ve vardiyalı sistemde çalışmaya uygun
 • Tercihen EKAT belgesi (Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzin Belgesi Eğitimi ) bulunan
 • İstanbul’da ikamet eden veya edebilecek olan
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan
 • Tercihen B veya C sınıfı ehliyete sahip ve seyahat engeli bulunmayan
 • Tehlikeli veya çok tehlikeli işlerde (Elektrik İşlerinde) çalışılmasına engel olmayacağını gösterir belgesi bulunan

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların en geç 24 Nisan 2020 tarihine kadar başvurularını TRT’nin kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası üzerinden tamamlayabilecekleri bildirildi.

TRT İklimlendirme Teknikeri Alımı Başvuru Şartları

İstanbul ilinde, split ve multisplit klimaların periyodik bakım ve kontrollerini yapmak görevlendirilmek ve arıza tespitinin yapılması ve yerinde müdahale etmek gibi görevleri yerine getirmek üzere iklimlendirme teknikeri alımında şu başvuru şartları açıklandı:

 • Meslek yüksekokullarının İklimlendirme, Soğutma veya benzeri bölümlerinden mezun
 • Meslek liselerinin İklimlendirme ve/veya Soğutma bölümlerinden mezun
 • Split/multisplit klima bakım, arıza,montaj konularında en az 2 yıl deneyimli
 • İş disiplini yüksek, sorumluluk sahibi, dinamik, dikkatli ve takım çalışmasına yatkın
 • İstanbul’da ikamet eden veya edebilecek olan
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan ve seyahat engeli olmayan

Bu başvuru şartlarına uygun olan adayların da TRT’nin resmi internet sitesi üzerinden en geç 24 Nisan 2020 tarihine kadar başvuru formunu doldurarak müracaatlarını tamamlamaları gerektiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu