TRT Ankara Merkezine Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Açıklandı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) bünyesindeki açık kadrolar için personel alımı ilanlarını kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan Kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyurmaya devam ediyor. TRT bünyesinde daimi olarak memur statüsünde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanı yayınlandı. Buna göre TRT Ankara’da bulunan merkezine Işık Tasarımcısı kadrosunda görevlendirilmek üzere personel alımı yaptığını açıkladı. TRT’nin kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan Kariyer sayfası aracılığıyla duyurulan personel alımı ilanında ayrıca başvuruda bulunacak adayların tecrübeli olması gerektiği bildirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenler için TRT’nin ışık tasarımcısı personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken bütün detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olmadan kamu kurum ve kuruluşlarında daimi memur statüsünde çalışmak isteyenler için Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Ankara’da ikamet eden veya edecek durumda olan vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanında, “TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı bünyesinde Ankara’da görevlendirilmek üzere Işık Tasarımcısı olarak çalışacak takım arkadaşları aramaktayız.” ifadeleri kullanıldı. KPSS puan şartının aranmadığı belirtilen adaylarda deneyim şartının bulunduğu bildirildi. TRT kurumsal internet sitesinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna açıklanan personel alımı ilanında ayrıca bu kadroya başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da sıralandı.

TRT Işık Tasarımcısı Alımı Başvuru Genel ve Özel Şartları

TRT bünyesinde daimi olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları, TRT kurumsal internet sitesinin kariyer sayfası üzerinden adayların bilgisine sunuldu. Buna göre TRT personel alım ilanı başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • Türk vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • Tercihen üniversitelerin teknik bölümlerinden mezun olmak
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesindeki süreler geçmiş olsa bile, kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • Televizyon, tiyatro, klip, dizi, konser, belgesel gibi sektörlerde en az 5 yıl ışık tasarımı konusunda çalışmış olmak
 • İletişim becerisi yüksek, takım çalışmasına yatkın, analitik ve çözüm odaklı olmak
 • Estetik bakış açısına sahip olmak
 • Yoğun çalışma temposuna ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilen
 • Türkiye’nin her yerinde ve her türlü iklim koşullarında iç-dış mekan veya stüdyo ortamında çalışabilecek fiziksel yeterliliğe sahip olmak
 • Temel elektrik bilgisine sahip olmak
 • Erkek adaylar için askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak

TRT Işık Tasarımcısı Görev ve Sorumlulukları

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun (TRT) Ankara merkezinde istihdam edeceği ışık tasarımcısı personelinin kurum bünyesindeki görev ve sorumlulukları da ilan detaylarında şu şekilde belirtildi:

 • Stüdyoda yeni başlayacak bir programın ışık tasarımını ve kurulumunu yapmak
 • Aktüel, Naklen Yayın, Müzik – Eğlence gibi dış çekimlerde sabit veya portatif ışık sistemlerini tasarlamak ve kurulumunu yapmak
 • Tüm kurulu ışık sistemlerinin işletmesini yapmak

İlanda belirtilen müracaat şartlarını taşıyan adayların başvurularını TRT’nin kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan başvuru formunu doldurarak tamamlamaları gerektiği bildirildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu