Toplu sözleşme ile 2005 sonrası göreve başlayan memurlara derece verilecek mi?

Milyonlarca devlet memurunu ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri 03.08.2015 tarihi itibariyle başladı.Daha önce Ak parti 07.06.2015 seçimlerinden önce seçim meydanlarında 2005 yılından sonra göreve başlayan devlet memurlarına 1 derece ilerlemesi sözü vermişti.Toplu sözleşme görüşmelerine başlangıçta ele alınan ilk konu da 2005 sonrası göreve başlayanlara 1 derece ilerlemesi konusu oldu.Peki 2005 yılından sonra ilk defa memur olarak çalışmaya başlayanlara 1 derece ilerlemesi verilecek mi?İşte cevabı:

Memurlara bir derece ilerlemesi müjdesi

2005 sonrası göreve başlayan memurlara derece ilerlemesi
2005 sonrası göreve başlayan memurlara derece ilerlemesi

Devlet memurlarına toplu sözleşme görüşmelerinden ilk müjde geldi.Sağlık-Sen Genel Başkan yardımcısı Mustafa ÖRNEK yaptığı Sosyal Medya hesabı facebook üzerinden yaptığı açıklamada 2005 yılından sonra göreve başlayan memurlara bir derece ilerlemesi verileceği müjdesini verdi.

Mustafa ÖRNEK facebook hesabından:”Toplu sözleşme masasından 2005 ten sonra memur olanlara 1 derece geldi. Hayırlı olsun” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu