TİKA Kamuya Kadrolu Personel Alımı Başvurular Bugün Başladı

Devlet kurumları içinde yer alan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı’nca yayınlanan kadrolu kamu personeli alım ilanına göre başvurular 20 Ocak Pazartesi (bugün) itibarıyla başladı. Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) sitesinde yayınlanan kadrolu kamu personeli alım ilanında TİKA bünyesinde çeşitli birimlerde görev yapmak üzere uzman yardımcısı personel istihdam edilecek. Devlet kurumunda memur olmak isteyenleri yakından ilgilendiren kadrolu memur alım ilanı hakkında bütün bilinmesi gerekenler haberimizde yer alıyor.

Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan iş ilanına göre Türki İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), 20 Ocak Pazartesi tarihinden itibaren kadrolu kamu personeli alacağını duyurdu. Bununla birlikte uzman yardımcısı memur kadrosuna yapılacak olan istihdamda başvuru sahiplerinin yerine getirmesi gereken başvuru şartları da kadrolu memur alım ilanında belirtildi.

TİKA Memur Alım İlanı Başvuruları Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından duyurulan kadrolu personel alımı ilanında, “Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığına sözlü giriş sınavı ile Genel İdare Hizmetleri sınıfında aşağıda belirtilen öğrenim dallarında ve sayılarda TİKA uzman yardımcısı alınacaktır.” bilgisi düşüldü. Söz konusu TİKA uzman yardımcısı kadrolu memur ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvuru tarihleri hakkında da detaylı bilgiler ilan metninde yer aldı.

TİKA uzman yardımcısı personel alımı için başvuruların 20 Ocak 2020 Pazartesi tarihi itibarıyla başlayacak olup 31 Ocak 2020 tarihinde sona ereceği ifade edildi. Yapılan inceleme ve değerlendirmelerden sonra başvuru sahipleri arasından mülakata çağırılacak olan adayların Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden kamuoyuna ilan edileceği belirtildi.

Başvuru Sınav Yeri ve Tarihi Açıklandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan kamu personeli alım ilanına başvuru yapacaklar için başvuru şartlarının yanı sıra başvuru tarihleri ve giriş sınavı tarihleri de açıklandı. Buna göre başvuruları değerlendirmelerin ardından kabul edilen ve giriş sınavına girmeye hak kazanan adaylar için 17 – 21 Şubat 2020 tarihleri arasında giriş sınavı düzenlenecek.

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:140 Çankaya / Ankara adresinde yapılacağı belirtilen TİKA uzman yardımcısı kadrolu kamu personeli alım giriş sınavına girmeye hak kazanan adaylar, kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek duyuru ile başvuru sahiplerine duyurulacak. TİKA Uzman yardımcısı personel alım ilanına başvuru yapacaklar için başvuru şartları da DPB internet sitesi üzerinden yayınlanan memur alım ilanında açıklandı.

TİKA Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları

20 Ocak 2020 Pazartesi tarihi itibarıyla başlayan TİKA uzman yardımcısı kamu personel alımı ilanında adaylarda aranacak temel başvuru şartları söz konusu memur alım ilanında şu şekilde belirtildi:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin birinci fıkrasının A bendinde yer alan genel şartları taşımak,
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerden veya bunlar denkliği YÖK tarafından kabul edilen eğitim kurumlarından mezun olmak,
  • 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
  • ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yıllarında düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS), tüm gruplarda yer alanlar için en az 75 puan almış olmak,
  • 2018 – 2019 YDS sınavından İngilizce, Arapça, Fransızca, İspanyolca veya Rusça dillerinden en az birinde B düzeyde puan almış olamk

TİKA Uzman Yardımcılığı giriş sınavı için başvurular 31 Ocak 2020 günü mesai saati bitimine kadar yapılması gerekmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu