THY ve Pegasus En Az Lise Mezunu Tecrübesiz Personel Alacak

Türk Hava Yolları ile Pegasus Hava Yolları firmaları, yurt dışında tecrübe şartı olmadan, en az lise mezunu personel alımı yapacağını duyurdu. Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketlerinin kurumsal internet siteleri üzerinden 22 Ocak tarihi itibarıyla yayınlanan güncel personel alımı ilanlarında ayrıca başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan şartlara da yer verildi. THY ve Pegasus yurt dışı iş ilanlarına nasıl başvurulur, başvuru şartları nelerdir? Merak edilen tüm soruların yanıtları haberimizin içeriğinde yer alıyor.

Türkiye’nin hava yolları taşımacılığında iki önemli firma olarak faaliyetlerini sürdüren Türk Hava Yolları ile Pegasus Hava Yolları, bugün internet siteleri üzerinden yayınladıkları personel alımı ilanına göre, şirketlerin yurt dışı birimlerinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu eğitim düzeyinde personel alımı yapacaklarını duyurdu. Tecrübe şartı aramayan şirketler, yurt dışında görevlendirecekleri yeni çalışanlarında aradıkları diğer şartları internet üzerinden açıkladı. Türk Hava Yolları’nın kurumsal internet sitesi üzerinden yayınladığı personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların bazı şartları taşıması gerekiyor.

Pegasus Tecrübesiz Personel Alımı İlanı Detayları

Türkiye’nin önde gelen hava yolları şirketlerinden biri olarak kabul edilen Pegasus Hava Yolları, kurumsal internet sitesi üzerinden adaylara personel alımı yapacağını duyurdu. Kabin memuru hostes kadrosuna yönelik istihdam edilecek personellerin taşıması gereken şartlar da personel alımı ilan detaylarında yer aldı. Buna göre, Pegasus Hava Yolları’nın güncel personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken şartlar şu şekilde açıklandı:

  • İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak,
  • Erkeklerde en az 1.70 – en fazla 1.85 boy kriterlerine uygun olmak,
  • Kadınlarda en az 1.60 – en fazla 1.75 boy kriterlerine uygun olmak,
  • Erkek adayların muvazzaf askerlik görevlerini tamamlamış olmaları veya en az 2 yıl tecil ettirmiş olmaları,
  • Erkeklerin ve kadınların yaş şartı olarak belirlenen 30 yaşını aşmamış olmaları,
  • En az lise mezunu olmaları

Pegasus Hava Yolları’nın kabin memuru ve hostes kadrolarına istihdam edeceği personellerde aradığı şartlar bu şekilde internet üzerinden duyuruldu. Başvurularını tamamlayan adayların seçim aşamaları ve karşılaşacakları diğer başvuru detayları da şirketin kurumsal internet sitesi üzerinden adayların bilgisine sunuldu.

Türk Hava Yolları Uluslararası Ofislere Personel Alımı İlanı Detayları

Uzun bir süredir vatandaşlar tarafından merakla beklenen Türk Hava Yolları kabin memuru, kaptan pilot veya ikinci pilot kadrolarında personel alımları ilanları henüz açıklanmadı. Ancak THY’nin kurumsal internet sitesi üzerinden 22 Ocak tarihi itibarıyla yapılan personel alımı duyurusunda; Career Opportunities at Turkish Airlines kadrosuna personel alımı yapılacağı belirtildi.

Career Opportunities at Turkish Airlines kadrosuna istihdam edilmesi planlanan ve yurt dışı ofislerde görevlendirilecek personel için hazırlanan iş ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı.

Buna göre adayların şu şartları taşıması gerekiyor:

  • Çok iyi derecede İngilizce bilmek,
  • En az lise mezunu olmak,
  • En az 1 yıl bu alanda iş tecrübesine sahip olmak,
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik görevini tamamlamış olmak veya en az 2 yıl tecil ettirmiş olmak

Adayların THY’nin yurt dışı ofislerinde Career Opportunities at Turkish Airlines kadrosunda istihdam edileceği personel alımına başvuru işlemlerinde sahip olması gereken diğer detaylar da ilanda yer aldı. Öte yandan bu ilana başvurular THY resmi internet sitesi üzerinden yapılıyor. Adayların son başvuru tarihine kadar online platformdan başvurularını yapmaları gerekiyor.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu