THY Gençlere Özel Yeni Personel Alımı İlanını Yayınladı!

Avrupa’nın en büyük ve en önde gelen hava yolu firmaları arasında yer alan Türk Hava Yolları, güncel pilot ve kabin memuru alımı ilanlarının yanı sıra havacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen gençlere yönelik çok önemli faaliyetlere de imza atıyor. Türk Hava Yolları’nın kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla 2 yeni personel alımı yapıldığı açıklandı. THY insan kaynakları departmanı tarafından yayınlanan ilanlarda hava yolu şirketinde işe başlamak isteyen gençlere yönelik personel alımı yapılacağı duyuruldu. THY’nin gençlere yönelik başlattığı personel alımında yeni personelin hangi kadrolara istihdam edileceği ve adaylarda aranan başvuru şartları da yer aldı. Özel sektör personel alımı ilanları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türk Hava Yolları şirketi bünyesinde kariyer hedefleyen gençleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanı şirketin kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası üzerinden bugün itibarıyla kamuoyuna duyuruldu. Kariyerine havacılık sektöründe ve Avrupa’nın en büyük şirketlerinden biri olarak gösterilen Türk Hava Yolları çatısı altında başlamak isteyen gençlerin başvuruda bulunabileceği personel alımı ilanlarında adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Türk Hava Yolları Part Time Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Türk Hava Yolları insan kaynakları departmanı tarafından duyurulan part time personel alımı ilanına başvuruların bugün itibarıyla başladığı belirtildi. Yayınlanan duyuruda adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi:

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Adli sicil ve arşiv kaydı bulunmamak,
 • 1 Ocak 1994 ve sonrasında doğmuş olmak,
 • En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3. sınıf öğrencisi olmak ve bunu belgeleyebilmek (Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği ile ilgili bölümünde öğrenimine devam eden ve yazılım alanında uzmanlaşmak isteyen adayların AIRSTARTER BT ilanına başvuruda bulunabileceği açıklandı)
 • 100’lük sisteme göre en az 70, 4’lük değerlendirme sistemine göre de en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olmak ve olduğunu belgeleyebilmek,
 • İstanbul ve Ankara’da bulunan THY ofislerinde, haftanın en az 2 günü tam zamanlı olacak şekilde haftada en fazla 30 saat çalışabilmek,
 • İyi derecede İngilizce bilmek, (THY İnsan Kaynakları tarafından yapılacak İngilizce sınavında başarılı olmak.)
 • Analitik düşünme ve problem çözme yeteneği gelişmiş,
 • Sonuç odaklı çalışan ve ekip çalışmasına yatkın,
 • Proaktif düşünebilen, araştırma ve öğrenmeye açık,
 • Kariyer alanında kendini geliştirmeyi isteyen,
 • Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,
 • MS Office (Word, Excel vs) programlarını iyi seviyede bilen

Bu şartlara sahip olan genç adaylar başvurularını Türk Hava Yolları’nın kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla şirkete iletebilecekleri duyuruldu. Adayların ilgili kadrolarda part time olarak istihdam edileceği açıklandı.

Türk Hava Yolları Part Time Genç Personel Alımı İlan Detayları

Üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren bölümlerinde 3. sınıf olan ve olduğunu belgeleyebilen genç adayların başvuruda bulunabileceği Türk Hava Yolları personel alımında başvuru şartları ve detayları da internet üzerinden paylaşıldı. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adayların 1 Ocak 1994 ve sonrası doğumlu olması gerektiği belirtildi. Araştırma ve öğrenmeye açık adayların başvuruda bulunabilecekleri THY part time genç personel alımı ilanına başvurular şirketin kurumsal internet sitesi üzerinden başladığı açıklandı. Adaylara internet üzerinden başvuru formunda belirtecekleri iletişim adresleri üzerinden geri dönüş yapılacağı belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu