Tehditlere Pabuç Bırakmayız

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyine başlattığı operasyonla ülkemizin gündemi değişti. Artık milletçe bu operasyona odaklandık. Türk milletinin milli konularda hassasiyeti yüksektir. Tek yürek, tek yumruk, tek beden ve tek ruh olarak bütünleştik. Ekonomik sıkıntıları gündemin arkasına öteledik. Vatanımızın güvenliği, devletimizin bekası her şeyin üstündedir.

Trump denen Amerika devlet başkanına, konuşmalarına ve icraatlarına bakınca dünyayı kaçıklar yönetiyor hissine kapılıyor insan. Kelimenin tam manasıyla adam bir kaçık, maceraperest… Dünyayı bir felakete sürüklüyor. Adam Suriye’den çekileceğini açıklıyor, tam tersini yapıyor. Topu topu yaptığı elli askerinin yerini değiştirmek. Yani IŞİD’in hakimiyeti olan alandan. Ardından da bize rol biçiyor:” Siz, IŞİD’le mücadele edin, kendine müttefik olarak gördüğü PYD-YPG’ye dokunmayın”. Oysa bizim için sadece tehlike arz eden IŞİD değil, PKK’nın uzantısı olan PYD- YPG terör örgütleri de vardır. Bu terör örgütlerinin ismini değiştirerek kendi aklınca bize oyun oynuyor, bizim bu zokayı yutacağımızı sanıyor.

Türkiye’nin karalılığını görünce tehditlere başlıyor. Üstelik, Rahip Brunson’u uyguladığı ekonomik yaptırımla nasıl serbest bıraktırdığını şahit göstererek tehdidini belgelendiriyor.” Daha önce de yaptığım gibi Türkiye’yi mahvederim.” Diyor. Bize sadece IŞİD’i hedef veriyor. Bu konudaki kararlılığını göstermek için dün gece Amerika Hazine Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu Türkiye’ye yaptırım planını imzalayıp medyadan paylaşıyor.

Bundan anlaşılıyor ki, Trump denen kaçık Türk’ ü hiç tanımıyor ya da unutup salağa yatıyor. Biz, İstiklal Harbi’ni tüm yokluk, yoksulluk ve sefaletimizle “yedi düvele” karşı savaşıp kazandık. Vatanımız, devletimiz, namusumuz ve şerefimiz için bizi haklı davamızdan böyle sapık tehditlerle kimse vaz geçiremez. Böyle ucuz tehditlere pabuç bırakacak bir millet değiliz. Tarih bunun en önemli şahididir. Hatırlamak için tekrar baksınlar!

Bu haklı, meşru, uluslar arası hukuka uygun operasyon, Fırat’ın doğusundaki tüm terör odakları temizleninceye kadar devam edecektir, ettirilmelidir. Aksi bir davranış, toplumda infiale ve operasyonun yapılış amacının sorgulanmasına sebep olur. Bu durum,  ağır ekonomik sıkıntılar çekmekte olan işçimiz, çiftçimiz, emeklimiz ve tüm çalışanlarımız için psikolojik darbe olur. Milletimiz böylesi bir darbeyi hazmedemez. Artık, verilen start devam ettirilmeli, Fırat’ın doğusu terör örgütlerinden tamamen temizlenmeli ve ülkemizdeki Suriyeliler için güvenli bölge oluşturulup kendi vatanlarında güvenle yaşamaları sağlanmalıdır. Bu karalılığımızdan hiçbir şekilde vaz geçmemiz mümkün olamaz, zira hem içte hem dışta inandırıcılığımız kalmaz, zedelenir. Gazamız mübarek olsun. ALLAH, Türk Askerinin yar ve yardımcısı olsun, hiçbir askerimizin ayağına taş değmesin.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu