TBMM 197 Personel Alımı Başvurularında Son Gün!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenler için güncel kamu personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesinde istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alımı ilanı yayınlanmıştır. TBMM güncel personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenler için son gün bugün olarak duyuruldu. TBMM bünyesinde çeşitli kadrolarda istihdam edilecek 197 personel alımı adayının bugün mesai saati bitimine kadar başvurularını tamamlamaları istendi. Aralarında memur, aşçı, garson, hizmetli gibi kadrolar bulunan TBMM personel alımı başvurularında adaylardan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) en az 70 puan almaları gerektiği duyuruldu. TBMM personel alımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

TBMM tarafından yayınlanan personel alımı ilanında son başvuru gününe girildi. Uzun bir süredir kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olarak çalışmak isteyenlerin yakından ilgilendiği TBMM personel alımında ayrıca aşçı, hizmetli ve garson gibi kadrolara işçi alımı da yapılacağı açıklandı. 197 personel alımı yapılacağı duyurulurken TBMM tarafından yayımlanan personel alımı ilanında, başvurusu kabul edilen adayların ayrıca “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı kadrolarına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri kapsamında yazılı ve sözlü ya da uygulama sınavına tabi tutulacakları duyuruldu.

TBMM 197 Personel Alımı İlanı Detayları

Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesinde ihtiyaç duyulan kadro ve pozisyonlara 197 personel alımı yapılacağı açıklandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları ve kadrolar da ilan detaylarında yer aldı. TBMM personel alımında ayrıca başvuru şartlarını taşıyan adayların son olarak sözlü, yazılı ya da uygulama sınavına tabi tutulacağı da açıklandı. TBMM personel alımı sınavının yazılı aşaması için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2018 – 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçlarının esas alınacağı açıklandı.

Kadro unvanlarına göre KPSS’de en yüksek puan alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç katı adayın sözlü sınava ya da uygulama sınavına çağırılacağı açıklandı. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar da sözlü sınava alınacağı belirtildi.

TBMM Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

TBMM Personel alımı başvurusunda bulunacak adayların ilk olarak genel şartları taşıması gerektiği belirtildi. Buna göre TBMM bünyesinde görev yapmak isteyen adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşımaları ve sınav için açılan kadrolarda aranan şartları taşımaları gerektiği açıklandı. Ayrıca adayların belirtilen KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerektiği de duyuruldu.

TBMM Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

29 Ocak 2020 tarihinde başlayan TBMM 197 personel alımı ilanında son başvuru tarihi 7 Şubat 2020 mesai bitimi olarak belirtildi. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adayların e-Devlet Kapısı sistemi üzerinde TBMM Başkanlığı elektronik hizmetler bölümüne giriş yaparak başvurularını tamamlayabilecekleri ifade edildi. Söz konusu TBMM personel alımı başvuru şekli metninde ayrıca başvuruların elektronik ortamda yapılacak olup şahsen ya da posta yolu ile yapılan başvuruların dikkate alınmayacağı duyuruldu.

Adayların başvuru işlemlerinde başvuruda bulundukları kadroya ilişkin diplomalarının bir örneğini JPG ya da PDF gibi bir formatta belirtilen mail adresine göndermeleri gerektiği açıklandı. TBMM 197 personel alımı ilanına başvuruda bulunanlar arasında diploma ibrazında bulunmayan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu