Taşeron işçilere ne zaman kadro verilecek

Ak parti 1 kasım seçim sonrası taşeron işçilere ne zaman kadro verecek? Taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacak?

Taşeron işçilere 100 gün içerisinde kadro

01 Kasım 2015 Milletvekili seçimleri için seçmene bir çok vaatte bulunan Ak Partinin en önemli vaatlerinden birisi de taşeron işçilere kadro.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağbaş, 100 gün içerisinde düzenleme yapılarak hem taşeron işçilere kadro verilmesi hem de diğer sosyal destekler ile ilgili düzenlemelerin kanunlaştırılarak hayata geçirilmesini planladıklarına dair açıklamada bulundu.

01 Kasım seçimleri ile verilen vaatlerle ilgili açıklamalarda bulunan Ağbal “Seçim döneminde vaat olarak ne söylediysek, bunların hepsini ilk 100 günde hayata geçireceğiz. Bunlar için gerekli olan yasal çalışmayı bu süre içinde tamamlayacağız. Özellikle ücret artışları ve sosyal destekler, bunların hepsi ilk 100 günde realize edilecek” dedi.

Ağbal’ın taşeron işçilerin kadroya alınması konusu ile ilgili yaptığı açıklamanın tam metni şu şekilde:

taşeron işçiler kadro haberleri son dakika

Taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda ise bakanlar kurulu kararı çalışmaları zaten bir noktaya gelinmişti, hazır. Onun son bir kez üzerinden geçilir. Sonra da asıl işlerde çalışanların kadroya geçirilmesi için yasal düzenleme yapılması gerekiyor, yasal düzenleme yapılmadan kamuya alma imkanı yok. İlk 100 gün içinde bunun da yasal düzenlemesi yapılacak ama bu kişilerin müracaatı, bunların değerlendirilmesi ve kadroya alınmaları 100 gün içine yetişebilir veya yetişmeyebilir ama bunu bir yıl içinde olacak diye söylemiyorum. Yasa 100 gün içinde çıkar, uygulaması hemen başlar. Kişi 100 gün içinde, hangi işte çalışıyorsa kamuya alınacağını bilecek.”

Ak partinin 100 gün içerisinde yapmayı planladığı tüm vaatler için lütfen tıklayınız

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sosyal guvenlik kurumu il mudurlukleri bünyesinde çalışan hizmet alimi ile işe alınan temizlik personeli taseron iscilere kadro gelicek mi ?

    1. Değerli Okurumuz;
      Henüz hangi taşeron işçilerin kadroya alınacağı konusunda kesin bir bilgi yok ama asıl işi yapanlar kadroya alınacak ibaresinden yola çıkarsak temizlik personeline kadro verilmesi zor bir ihtimal gibi görünüyor.Yine de bekleyip göreceğiz.
      Saygılarımızla sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu