Tarım ve Orman Bakanlığı 2 Bin 153 Personel Alımı Yapacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde iş ilanlarını takip edenler için müjdeli haber Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’den geldi. Uzun bir süredir Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kamu personel alımı ilanı yayınlamasını bekleyen vatandaşlar, personel alımı yapacağını açıklayan bakanlığın ilanlarına yoğun ilgi gösterdi. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, bakanlık bünyesinde çeşitli kadrolarda istihdam edilmek üzere yurt genelinde 2 bin 153 personel alımı yapılacağını açıkladı. Kamu personel alımı ilanları ile ilgili olarak merak ettiğiniz tüm gelişmeler ve detaylar haberimizde yer alıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yapılacağı açıklanan personel alımı ilanında binlerce yeni personelin bakanlık bünyesinde çeşitli müdürlük ve birimlerde ihtiyaç duyulan kadrolara istihdam edileceği açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personeli alımı ilanını yakından takip eden binlerce adaya personel alımı müjdesi Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekirpakdemirli’den geldi. Tarım Bakanı dün akşam saatlerinde yaptığı son dakika açıklamasında 2020 yılı içinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2 bin 153 yeni personel alımı yapacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı İlanı Hangi Kadrolara Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamasında bakanlık bünyesinde Türkiye genelinde 2 bin 153 personel alımı yapılacağını ve hangi kadrolara istihdam edileceğini açıkladı. Kamuoyu açıklamasında bulunan Bakan Pakdemirli istihdam yapılacak kadroları şu şekilde açıkladı:

  • bin 163 mühendis alımı
  • 11 sağlık teknikeri alımı
  • 50 teknisyen alımı
  • 139 tekniker alımı
  • 790 veteriner alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımı ilanında kadrolar belli oldu. Bu kadrolarda yapılan kamu personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar gözlerini önümüzdeki dönemde yayınlanacak Tarım ve Orman Bakanlığı 2 bin 153 personel alımı ilanına çevirdi. Henüz ilan metni ve başvuru kılavuzu yayınlanmasa da Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, bakanlık bünyesinde açılacak ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarını da duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2 bin 154 Personel Alımı Başvuru Şartları

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan yeni personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları açıklandı. Genel başvuru şartlarının yanı sıra adayların başvuruda bulunacakları kadroya göre özel şartları taşımaları gerektiği belirtildi. Buna göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde bin 163 personel alımı yapılan mühendis kadrosuna başvuruda bulunmak isteyen adayların yerine getirmesi gereken başvuru şartları şunlardan oluştu:

  • Dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının ilgili fakültelerinden mezun olmak
  • Belirtilen özel şartlara sahip olmak
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddesinde yer alan şartları taşımak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Devletin güvenliğine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak

Bunun yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde sağlık teknikeri olarak görev yapmak isteyen adayların da yükseköğretim kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerektiği belirtildi. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak 50 kişilik teknisyen kadrosuna başvuruda bulunacak adaylarda en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim şartı arandığı belirtildi. Tekniker kadrosu için en az ön lisans mesleki teknik öğrenim şartını yerine getiren adaylar arasından personel alımı yapılacağı açıklandı. Veteriner fakültelerinden mezun olanların 790 kişilik veteriner kadrosu için başvuru yapabilecekleri aktarıldı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu