Sürat Kargo ile kargolarının nerede olduğunu merak edenler, Sürat kargom nerede sorgulamasını kullanarak kargo takibi yapabilirler. Aynı zamanda bu yola alternatif olarak Sürat Kargo ile gönderilen gönderilerinizi kolayca öğrenmenizi sağlayacak farklı yollar da bulunmaktadır.

Sürat Kargo Gönderi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Sürat Kargo nakliye ve lojistik alanında 2003 yılından beri faaliyet göstermekte olan yaklaşık 600 şubeye ve bin 500’e yaklaşan araç filosu ile önemli bir kargo firması olarak çalışmaktadır. Türkiye’nin ve yurtdışındaki pek çok bölgeye dağıtım sağlayan Sürat Kargo bu yüzden sık tercih edilen kargo firmaları arasında yer almaktadır. Sürat Kargo gönderi öğrenme işlemleri farklı yöntemler ile yapılabilmektedir. Sürat Kargo kullanıcıları internet, çağrı merkezi ve şubelerden gönderi sorgulaması yapabilmektedirler. Sürat Kargo’da kargo sorgulaması yapmak için ise en önemli nokta gönderi takip koduna sahip olmaktır. Gönderi takip kodu bulunması halinde kargonun tüm hareketleri sistem üzerinden rahatlıkla görülebilmektedir. Bu sayede kargonuzun nerede olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Her kargoya özel olarak tanımlanan gönderi takip kodu aynı zamanda kargonuzun takip edilmesi avantajına ek olarak kaybolması gibi durumlara karşı da koruma sunmaktadır.

Sürat Kargo Gönderi Takip Kodu Nedir?

Sürat Kargo gönderi takip kodu tüm kargolarda gönderimi yapılan kargoya yönelik tanımlanan kodu ifade etmektedir. Gönderi takip kodu ile birlikte kargonun takibi ve diğer işlemleri yapılabilmektedir. Takip kodunun verilmesi şubeye gönderilecek olan kargonun girişi ile başlamaktadır. Kabul sırasında kargonun takibinin en iyi şekilde sağlanması için kargoya özel olarak kod tanımlaması yapılır. Bu kod kargonun takip edilebilmesi için oldukça önemlidir, kargo takip numarası olmadan kargo takibi yapılamamaktadır. Kod, paketin şubeye teslim edilmesi esnasında yazılı olarak gönderici kişiye verildiği gibi aynı zamanda telefon numarasına SMS olarak da gönderilmektedir.

Sürat Kargo İnternet Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sürat Kargo internet kargo sorgulama yapmak kargonun nerede olduğunu öğrenmek için en hızlı ve pratik bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Sürat Kargo internet sorgulama işlemleri
  • Öncelikle Sürat Kargo resmi internet sitesine giriş yapın.
  • Burada, ana sayfada Kargo Takip butonu karşınıza çıkacaktır, ona tıklayın.
  • Açılan sayfada sorgulamasını yapmak istediğiniz gönderiye ait olan takip numarasına mı yoksa fatura numarasına göre mi sorgulama yapacağınızı seçmeniz gerekmektedir. Fatura numarası, kargonun şubeye teslimi sırasında verilmiş olan faturada yer almaktadır.
  • Hangi kanal üzerinden sorgulama yapacağınızı seçtikten sonra tercih ettiğiniz kodu ilgili boşluğa girin ve sorgula butonuna tıklayın.
  • Fatura ya da takip numarasının eksiksiz olarak girilmesi önemlidir, bu yüzden kodu doğru girdiğinizden emin olun.
  • Gönderinin nerede olduğuna dair bilgiler ekrana çıkacaktır.
Eğer Sürat Kargo ile anlaşmalı bir e-ticaret platformu üzerinden alışveriş yapmışsanız bu durumda kargo takip numaranız ya da fatura numaranız bulunmuyorsa yine kargo sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için ise web sipariş koduna göre seçeneğini seçmeniz gerekir ve e – ticaret sitesindeki alışveriş kodunuzu girerek kargonuzun güncel durumunu öğrenebilirsiniz.

Sürat Kargo Şubeden Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sürat Kargo şubeden kargo sorgulama için en yakın Sürat Kargo şubesine gidebilirsiniz. Burada gönderiye ait güncel bilgileri öğrenmeniz mümkündür. Şubede kargonuzun durumundan haberdar edilebilmeniz için sizden ad soyad ya da takip numarası gibi bilgiler talep edilecektir. Size gelmesi gereken gönderiniz bulunuyorsa ve bu gönderi siz evde yok iken gelmişse bu durumda daha sonra teslim alabilmeniz için kargonuz en yakın şubeye teslim edilmektedir. En yakın şubeleri de Sürat Kargo internet sitesi üzerinden öğrenmeniz mümkündür. Aynı zamanda çağrı merkezi üzerinden de en yakın şubenin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Sürat Kargo Telefon ile Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sürat Kargo telefon ile kargo sorgulama işlemleri de özellikle internetin bulunmadığı anlarda kolaylık sunmaktadır. Çağrı merkezine bağlanarak kargonuzun güncel durumunun, ne zaman teslim edileceğini ve diğer sorulara da yanıt bulabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden aynı zamanda en yakın şubeleri de öğrenebilirsiniz. Bunun için 0850 202 0 202 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Arama yaptıktan sonra müşteri temsilcisi gönderiniz ile ilgili olarak size bazı sorular yöneltecektir. Kargo takip numaranızı ve gerekli bilgilerinizi vermeniz halinde kargonuzun güncel durumu hakkında bilgilendirme alabilirsiniz. Bazı durumlarda çağrı merkezinden yapılan kargo sorgulamalarında isim ve soyadı bilgileri de kargoyu öğrenmeyi sağlamaktadır. Ancak isim ve soyadı üzerinden kargo sorgulaması yapmak özellikle yaygın olarak kullanılan isim ve soyadları temel alındığında zor olabilmektedir. Çağrı merkezinden yapılacak olan tüm kargo gönderi sorgulamaları mesai saatleri içinde mümkündür. Mesai saatleri dışında yapılan çağrılar için sesli mesaj bırakabilir ve mesai saatinin başlaması ile birlikte mesajınız dinlenerek size dönüş yapılacaktır.

Sürat Kargo Mesai Saatleri Neler?

Sürat Kargo mesai saatleri bölgelere göre farklılık gösterebilmektedir. Tüm kargo şirketlerinde olduğu gibi Sürat Kargo hafta içi tam mesai, cumartesi günleri yarım mesai ve Pazar günleri de kapalı olacak şekilde çalışmaktadır. Buna göre batı illerinde hafta içi çalışma saatleri 09.00 – 18.30 arasındadır. Batı illerinde cumartesi günü çalışma saati ise 09.00 – 14.30 saatleri arasındadır. Doğu illerinde ise hafta içi çalışma saatleri 08.30 – 18.00 arasındadır. Doğu illerinde cumartesi günü çalışma saatleri ise 08.30 – 14.00 olarak belirlenmiştir. Bu saatlerin dışında şubeler kapalı olup kargo gönderimi, diğer kargo işlemleri ya da teslimatı da yapılmamaktadır.

UPS Kargom Nerede Kargo Takip ve Sorgulama

Yurtiçi Kargom Nerede Kargo Takip ve Sorgulama

UPS Kargo Çalışma Saatleri, Kaçta Açılıp Kapanıyor?

Editör: TE Bilisim