Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Personeli Kaybettiği Haklarına Kavuşacak Mı?

Bu yazıyı yayınlamamızda aldığımız bir çok soru, mesaj ve bu mesajlarda SGK personeli ile ilgili haber yapılması istekleri, SGK personelinin sorunlarını dile getirmemiz yönünde istekler etkili olmuştur.

Türkiye’nin  önemli Kamu Kurumlarından biri  Sosyal Güvenlik Kurumu‘dur. Kurumda doğumdan ölüme hatta şahsın ölümünden sonra ölüm aylığı, yetim aylığı, cenaze yardımı gibi bir çok konuda hizmet verilmektedir. Türkiye’nin neredeyse tamamına ve bunun yanında yurtdışında yaşayanlarada bir çok hizmet sunan bir kurumdur.

SGK’nın bir çok biriminde görev yapan memurlar, işveren memurları, şefler, icra memurları, sosyal güvenlik denetmenleri/müfettişleri bir çok konuda SGK personeli için maddi ve manevi iyileştirme beklemektedir. Önemli noktalardan biri olan ikramiye konusunda SGK personelinin büyük bir kaybı olmuştur. Bu sebeple SGK personeli için en önemli kazanım, kaybedilen haklarından biri olan   ikramiyelerinin geri verilmesi olacaktır.

Sosyal medyada olsun, internet sitelerinde olsun bir çok platformda  ikramiye konusu, işveren uzmanlığı konusu, icra memurlarının sorunları, denetmenlerin sorunları ve şeflerin sorunları dile getirilmekte ve SGK personelinin gündeme getirilmesini istediği konuların başında şunlar gelmektedir;

  • Memurların,şeflerin, işveren memurlarının,icra  memurlarının denetmenlerin/müfettişlerin iş yoğunluğunun azaltılması, maaşlarında iyileştirmeye gidilmesi,
  • İkramiye ödemelerinin geri verilmesi,
  • İlçe SGK’larda çalışan personelin yol, yemek gibi ihtiyaçlarının karşılanması,
  • Uzman, Denetmen vb. kadrolar için Kurum içinden alım yapılması…

SGK Eski Başkanı Yadigar Gökalp İLHAN’ın Türkiye’nin ABD Büyükelçiliği’ne Çalışma Müşaviri olarak atanmasından dolayı boşta olan SGK Başkanlığına  Dr. Mehmet Selim Bağlı getirildi. SGK personeli de Sosyal Güvenlik Kurumu’na  Dr. Mehmet Selim Bağlı’nın  atanmasıyla birlikte Kurum personeli de sorunların çözülmesi ve SGK personelinin kaybettiği haklarının geri alınması konusunda yeni Başkandan destek beklemektedir.

SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı STK Temsilcileriyle Biraraya Geldi

SGK ve personeli ile ilgili faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcilerine yönelik tanışma ve istişare toplantısı düzenleyen SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı Kurum personeline önem verdiğini ve sorunlarını çok iyi bildiğini, bunu her platformda dile getireceğini ve çözmek için çaba sarf edeceklerini belirtti. Kurum personelinin memnuniyetinin performansı etkilediğini belirterek istişare toplantılarının süreceğini belirtti.”

SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı’nın destekleriyle  SGK personelinin sorunlarının çözülmesi ve kaybettiği haklarının en kısa sürede geri verilmesi temennisiyle…

******

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu