Sosyal Güvenlik Kurumu Personeli Uzmanlık İstiyor!

Bir Kurum düşünün. 80 milyonun tamamına hitap eden. Doğumdan ölüme kadar ihtiyacınız olan bir Kurum. Bir de bu Kurumda çalışan personeli düşünün. Üzerindeki baskıyı, işin yoğunluğunu  v.s. v.s…

Ardı ardına gelen yapılandırmalar, torba kanunlar, aflar, borç silmeler. Hepsinin yükü bu Kurum personelinin üstünde. Evet bahsettiğimiz personel Sosyal Güvenlik Kurumu personeli. SGK personeli uzmanlık istiyor. 

Eşit işe eşit ücret adı altında yapılan düzenlemeler ile Sosyal Güvenlik Kurumu gibi iş yükü oldukça ağır olan bir Kurum çalışanı ile iş yükü daha hafif olan Kurumlarda çalışan personelin maaşını eşitlemeye çalıştılar.İkramiyeleri aldılar. Fazla mesai diye bir şey kalmadı. Performans ücreti gitti. Havuzdan alınan paralar artık yok.  Peki Sorarım size adalet ya da hakkaniyet bunun neresinde?

Birisi iş yükünden ve yoğunluktan dolayı evin yolunu zor bulurken birisi de neredeyse yatarak ayı tamamlamakta. Bu kadar emek yoğun olan bir Kurumda çalışan personelin özlük haklarının gözetilmesi ve düzeltilmesi kesinlikle kaçınılmaz.

Hizmet kalitesinin artması Kurum personelinin Kuruma olan aidiyetinin artması ile sağlanacaktır. Aidiyetin artması da personelin özlük haklarının düzeltilmesi ve maaşların arttırılmasıyla sağlanacaktır.

Kurumda çalışan kalifiye personelin çoğu başka Kurumlara geçiş için uğraşmakta. Neden mi? Çünkü verdiği emeğin parasal karşılığını alamıyor.. Bundan dolayı da uzmanlık istiyor. 

Kurum personeli facebook ve twitterdan büyük bir kampanya başlattı uzmanlık ile ilgili.

Şimdi yetkililere sesleniyoruz.  Lütfen Kurum personelinin sessiz çığlığını dikkate alalım. Maliye personeline verilen uzmanlık hakkının Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çalışan personele verilmesi en doğal haktır. Hizmet kalitesinin artması Kurum personelinin mutlu olmasına ve işe bağlanmasına bağlı. Bunun da yolu uzmanlıktan geçiyor.

Saygılarımızla www.sgkhocasi.com ekibi. 

 

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Gerçekten işini özveri ile yapan Sgk personeli karşılığını alamıyor . Desteğiniz için teşekkürler.

  2. Çok doğru bir noktaya temas ettiniz, doğumdan ölüme 80 milyona hizmet veren bir kurumun, personeli uzman olması gerekir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu