Sigara İçme Yasağında Yeni Gelişme!

Sigara İçme Yasağında Yeni Gelişme! Sigara içenlere bir kötü haber daha geldi. Ülkeye girişi dahi yasaklanması planlanıyor. Sigara kullanan tüm herkesi ilgilendiren habere göre sigara yasağında yeni düzenlemeler yapılacak. Sağlık Bakanı’nın yaptığı açıklamada yeni yasal düzenlemeler yolda. Buna göre sigara denetçilere sahaya inerek işlem yapacak, sigara içilen alanlar yeniden düzenlenecek.

Sigara ile yapılacak yani düzenlemeler, tüm sigara kullanıcılarının merakla beklediği habere göre detaylar ortaya çıkmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarına şöyle devam etti. Sigara içilen kapalı alan terimini yeniden şekillendiriyoruz. En güzel yerlerin sigara içen vatandaşlara ayrıldığının altını çizen Koca sigara kullanmayan vatandaşlara daha gerilerde yerler ayrıldığını belirtti. Bu yönde çalışmalarının bulunduğunu ve kapalı alan tanımlamasının yeniden düzenleneceği gibi konuşmalarda bulundu.

Vatandaşların katılımıyla birlikte fahri sigara denetçiliği getirdiklerini belirterek, herhangi bir ceza kesilip kesilmeyeceği hususunda çalışmalarımız sürmektedir. Nargileyi de tütün sınıfında değerlendirdiklerini belirten Başkan Koca onun içinde aydı düzenlemelerin geçerli olduğunu söyleyerek sözlerine devam etti.

Elektronik Sigara Tamamen Yasaklanacak

Elektronik Sigara Tamamen Yasaklanacak, Sağlık Bakanı Fahrettin koca sözlerine elektronik sigarayla ilgili konuya değinerek devam ederek, şunları belirtti kapalı ve açık alan tanımı ile ilgili olarak yönetmelikle yapılabilecek bir düzenleme olduğunu fakat kanunla yapacakları birkaç düzenlemenin daha bulunduğunu belirterek sözü elektronik sigaranın yasaklanmasına getirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca elektronik sigaranın yasaklanması ile ilgili çalışmaların meclise taşınarak kanun kapsamında düzenlemeler gerçekleştireceklerini duyurdu. Elektronik sigaranın ülkeye girişini dahi yasaklı hale getirmekle ilgili çalışmalar düzenleyeceklerini belirtti. Elektronik sigara düzenlemesinin, yasal düzenleme olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sözlerine devam ederken şunları da belirtti. Yarı açık alan ve kapalı alanların istismar edildiğini belirtirken, Başkan Koca yarı açılır – kapanır sisteminde kapalı tanımlayan fakat açık alanında nasıl bir alan olması gerektiğini netleştiren bir yaklaşım üzerinde çalıştıklarını sözlerinde ekledi. Vatandaşlarında katılımı ile sigara denetçiliği getiriyoruz. Ceza işlemi uygulanacak mı, yoksa uygulanmayacak mı çalışmaları devam ediyor dedi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu