SGK’lı Emeklilere 1368 TL Ek Promosyon Ödemeleri Mart Ayı İtibarıyla Başladı

03.03.2020
770
A+
A-
SGK’lı Emeklilere 1368 TL Ek Promosyon Ödemeleri Mart Ayı İtibarıyla Başladı

Türkiye’deki milyonlarca emekli vatandaşı sevindiren gelişmeler yaşanıyor. Emeklilere mart ayı itibarıyla bin 368 TL ek ödeme geliyor. Bilindiği üzere emekli vatandaşlar için yıl sonu banka anlaşmaları oldukça önemli bir yer kaplıyor. Bu konuyla ilgili olarak en çok merak edilen konulardan biri de “Emekli maaşımı nasıl daha fazla alırım?” sorusu olarak öne çıkıyor. Emekli maaşlarına ek ödeme almak isteyen vatandaşlar için mart ayında promosyon tutarları da netleşti. Taban promosyon oranlarının birkaç gün içinde açıklanacağı belirtildi. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Sekreteri Gazi Aykırı konuyla ilgili olarak “1 Mart itibarıyla emekli vatandaşlar yeni promosyon ücretleri için bankalarla sözleşme yapabilecek. Ama emekliler çok acele etmesinler. Özel bankaların yapacağı kampanyaları iyi araştırsınlar.” açıklamasında bulundu.

Emekli promosyon kampanyaları bankalar tarafından emekli vatandaşların beğenisine sunuluyor. Promosyon almak için emekli vatandaşın bankaya müracaat ederek promosyon sözleşmesi imzalaması gerekiyor. Emekliler promosyon almış olsa dahi maaş aldığı bankayı istediği zaman değiştirme hakkına sahip oluyor. Bu doğrultuda maaş almak istedikleri bankanın şubesine müracaat ederek emekli maaş hesabı açmaları ve maaş aldıkları bankaya bu isteği belirtmeleri gerekiyor. Bu durumda aradan geçen süreye göre hak edilen promosyon tutarı hesaplanıp kalan kısım emeklinin maaşından düşürülüyor. Böylelikle yeni banka vaat ettiği promosyonu peşin ödeyeceğinden emekli maaşında artış yaşanmış oluyor.

Özel Bankalar 2 bin 500 Liraya Kadar Promosyon Dağıtıyor

Kamu ve özel bankalar arasında emekli maaş müşterilerine verilen promosyon kampanya yarışı büyük bir hızla devam ediyor. Kamu bankalarında belirli oranlarda emekli promosyon kampanyaları düzenlenirken, ülkemizde faaliyetlerini sürdüren özel bankalarda ise promosyon ödemeleri 2 bin 500 liraya kadar çıkabiliyor. İşte hangi bankanın emekli maaş müşterilerine sözleşmenin ardından ne kadar emekli promosyon desteği verdiği konusunda detaylı bilgiler…

Türk Ekonomi Bankası (TEB) maaş tutarı 999 TL’ye kadar olan emekli vatandaşlara 850 TL, maaş tutarı bin TL ile bin 999 TL arasında olan maaş müşterilerine 925 TL, maaşı 2 bin TL ve üzeri olan emeklilere ise bin TL tutarında promosyon sunuyor. Bunun yanı sıra bankaya emekli müşteri getirenlere de kişi başına 150 TL, toplamda ise bin 500 TL’ye varan ödemeler yapıyor. Mart ayı itibarıyla başladığı emekli maaş müşterileri kabulüne devam eden TEB bu promosyon tutarlarına bakıldığında toplamda 2 bin 500 TL’ye kadar ödeme yapabiliyor.

Bir diğer özel banka QNB Finansbank ise emekli maaş müşterilerine bin 250 TL’ye kadar varan nakit kazanma fırsatı sunuyor. Ayrıca emekli tanıdıklarını bankalara yönlendirenlere de getirdikleri emekli maaş müşterisi başına 125 TL promosyon ikramiyesi veriyor.

Türkiye’de milyonlarca müşterisi bulunan bankalar arasında yer alan Şekerbank ise maaşını taşıyan emekli vatandaşlara maaş tutarlarına göre 375 ila 450 TL arasında değişen promosyon ödemeleri sunuyor. İki otomatik ödeme talimatı veren maaş müşterileri ise 150 TL, emekli müşterileri banka bünyesine getiren vatandaşlara ise bankaya getirdikleri emekli maaş müşterisi başına 150 TL promosyon ödemesi yapıyor. Bu kapsamda Şekerbank’ın mart ayı itibarıyla başladığı emekli maaş müşterisi promosyonlarında ödenen toplam tutar 2 bin 100 TL’ye kadar çıkabiliyor.

ING Bank, emekli maaş promosyon kampanyası ile müşterilerinin yüzünü güldürüyor. Banka 450 TL’ye varan nakit promosyona ek olarak, Turuncu Ekstra kapsamında 750 TL, harcama yapılan her ay için 50 TL nakit promosyon veriliyor. Böylelikle 3 yıllık sözleşme için bin 800 TL promosyon toplamda ise 2 bin 250 TL promosyon fırsatı sunuluyor.

Yıpranma Payı İle Erken Emeklilik Şartları Nelerdir?

Emekli Maaşı Hesaplama Yöntemi Nasıl?

4500 Gün Emeklilik Şartları Nelerdir, Maaşı Ne Kadar?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.