SGK’da Geri Ödeme Listesine Alınan Yeni İlaçlar Var!

Geri Ödeme Listesine Alınan Yeni İlaçlar Var! Son dakika gelişmesi olarak duyurulan ve Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan habere göre geri ödeme listesine alınan 93 adet yeni ilaç çeşidi bulunmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, 4 çeşidi kanser ve epilepsi ilacı, 3 çeşidi parkinson, 7 çeşidi kalp, 6 çeşidi diyabet ve 7 çeşidi de astım olmak üzere toplam 93 adet çeşitliliği olan ilaç SGK’nın geri ödeme listesine ilave edilmiş bulunmaktadır. Zor süreçler geçirdiğimiz şu zamanlarda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşlar adına müjdeli haberler vermeye devam etmektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamasında SGK geri ödeme listesine en son alınan ilaçları vatandaşlara bildirmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk’un yaptığı yazılı açıklamaya göre SGK’nın geri ödeme listesine en yeni olarak 93 çeşitliliği olan ilaç ilave edilmiş bulunmaktadır.

SGK Geri Ödeme Listesinde Yurt İçi Olarak Ne Kadar İlaç Bulunmaktadır?

SGK Geri Ödeme Listesinde Yurt İçi Olarak Ne Kadar İlaç Bulunmaktadır? Yapılan çalışmalar doğrultusunda her geçen gün SGK geri ödeme listesine alınan ilaç sayısı artmaya ve çeşitlenmeye devam etmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak yapılan en son bildirim ile SGK, kurum olarak toplamda 8.564 adet çeşitliliği olan ilaç geri ödeme listesinde bulunmaktadır. Belirtilen listeye en sok eklenen 93 adet ilaçta dahil olmaktadır. SGK geri ödeme listesine eklenen en son ilaçlar ise 4 çeşidi kanser ve epilepsi, 3 çeşidi de parkinson, 7 çeşidi kalp, 6 çeşidi diyabet ve 7 çeşidi de astım olarak toplam da 93 çeşit ilaç daha eklenmiş olmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada SGK geri ödeme listesine alınan ilaçların açıklamasından sonra da vatandaşların belirtilen ilaçları sözleşmeli eczanelerden temin edebileceklerini belirtti. Bakan Selçuk geri ödeme listesine alınan ilaçlarla ilgili olarak da hastalara şifa olması temennisinde bulunmuş olmaktadır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu