SGK Prim Borcu Karşılığı Aldığı Ürünleri İhale İle Satışa Çıkarmaya Hazırlanıyor

2020 yılında firmaları yakından ilgilendiren ihale satışları gündemi alnında yeni bir duyuru gerçekleşti. SGK çeşitli şirketlerin prim borçlarını ödememeleri sebebiyle haciz uyguladı ürünleri, yapılacak ihale kapsamında satışa çıkaracağını duyurdu. Bu duyuru kapsamında, ihale yöntemi ile ürünleri satın almak isteyen firmalara veya kişilere, yataktan, elektrikli süpürgeye kadar birden fazla ürünün satış seçeneği içerisinde sunulacağı açıklandı.

SGK’nın açıklamalarının gündeme yansıması ile birlikte, firmalar, bu ürünleri nasıl satın alabileceklerini, ihaleye katılma şartlarının neler olduğunu ve ürün fiyatlarının nasıl belirlendiğini başlıklarını araştırmaya başladılar. SGK’nın prim borcu karşılığı aldığı ürünleri ihale ile satışa sunması hakkında tüm detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

SGK Prim Borcu Karşılığı Aldığı Ürünlerin Satış İhalesini Nerede Yapacak?

SGK, haciz yoluyla aldığı ürünlerin ihalesini, SGK Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde gerçekleştireceğine değindi. Bu ihale kapsamında kişilerin veya kurumların ürünleri düşük fiyatlar üzerinden alabilecekleri detayı aktarılırken, toplamda 71. 877 TL ‘lik maddi bedele sahip ürünün satışa çıkarılacağı aktarıldı.

İhale ile başka firmaların ve kişilerin yararlanması amacıyla satışa sunulacak ürünlerin, televizyon, baza, yatak, televizyon kumandası, saç kurutma makinesi, oturma gurubu, elektrik süpürgesi, mikro dalga fırın, bilgisayar klavyeleri gibi eşya sınıfları kapsamında sunulacağı açıklandı. SGK tarafından, ihale ile satış faaliyetinin, piyasada bu ürünleri alamaya ihtiyaç duyan firma sahiplerinin ve vatandaşların gereksinimlerini gidermek amacıyla, düşük maddi değerler üzerinden yapılacağına, satış ardından iade koşullarından yararlanma imkanı bulunmadığına değinildi.

SGK’nın Yapacağı İhaleye Kimler Katılacak?

SGK, gerçekleştireceği ürün satış ihalesine, bu ürünleri almaya ihtiyaç duyan firmalarının sahiplerinin ve aynı şekilde ürünlere ihtiyaç duyan vatandaşların nüfus cüzdanları ile birlikte katılabileceklerini bildirdi. İhaleye katılım için aranan şartlar ise kimlik ile katılım sağlanması ve TC vatandaşı olunması şeklinde belirlendi.

Bu şartları sağlamanız halinde, SGK Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde gerçekleşecek olan ihaleye katılarak, birden fazla eşya çeşidini, piyasa koşulları fiyatlarının daha altında rakamlar üzerinden alma imkanı edinebilirsiniz.

SGK Prim Borcu Karşılığı Aldığı Ürünlerin İhalesine Ne Zaman Gerçekleştirecek?

SGK tarafından, haciz işlemleri sonucu alınan ürünlerin, 19 Mart 2020 tarihinde yapılacak ihale ile Çanakkale ilinde satışa sunacağı açıklandı. Bu ihale kapsamında saç kurutma makinesi, pos cihazı, oturma gurubu, elektrik süpürgesi, mikro dalga fırın, bilgisayar klavyeleri, televizyon, baza, yatak, televizyon kumandası ürünlerinin, alıcı taraflarına sunulacağı belirtildi.

SGK Prim Borcu Karşılığı Aldığı Ürünler İçin İhale Fiyatlarını Nasıl Belirledi?

SGK tarafından, haciz işlemleri sonucu edinilen ürünlerin ihale kapsamında hangi fiyatlar üzerinden sunulacağı hakkında bilgiler şöyle sıralandı:

  • İhale kapsamında bu ürünleri alım ihtiyacı olan firmalara, bir adet 3, 1 adet 2 ve 1 adet 1 kişilik koltuklatan oluşan oturma guruplarının toplamda 350 TL rakamından,
  • Çift kişilik yatakların 80 TL rakamından,
  • Tek kişilik yatak modellerinin 50 TL değerinden,
  • Tekli baza başlıklarının 25 TL tutarından,
  • Elektrikli süpürgelerin 250 TL üzerinden,
  • Mikro dalga fırınların 100 TL rakamından, çamaşır makinesi ve TV ürünlerinin 300 TL rakam değeri üzerinden satışa sunulacağı açıklandı.

Ürün ihalesine katılım sağlayacakların saat 15.00 ila 17.00 saatleri arasında eşyaların depolanma bölümlerinin açılması ile ürünleri görebilecekleri bilgisi sunuldu. İhale öncesi ürünlerin görülmesi avantajı ile firmalara ürün satışlarının sağlanması ardından iade taleplerinin kabul edilmediği belirtilirken, ürünlerin piyasa değerlerinin altında yer alan maddi rakamlar üzerinden satışa sunulacağı belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu