Kendi işini kurmak isteyen ancak yeterli sermayesi olmadığı için işyerini açamayanlara yönelik devlet işyeri açma desteği sağlıyor. Üretime ve istihdama katkı olmak için son zamanlarda belirli işlere yönelik devlet destekleri büyük talep görüyor.

Belirli Alanlarda Verilen Devlet Destekleri

İşyeri açmak için devlet desteğinden yararlanmak kendi işine sahip olmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Öncelikle devletin desteklerinin her iş koluna yönelik olmadığının bilinmesi gerekiyor. Bunun yanında sayılarının az olması ve talebin fazla olması bakımından belirli iş kollarına da KOSGEB devlet desteği sunuluyor. Bu sayede işyeri açmak isteyenler de önemli giderlerini, özellikle işyerinde demirbaş olarak sayılacak malzemelerini ve giderlerini destek kapsamında kullanıyorlar.

Çamaşırhane İşletmesi Açmak

Devlet tarafından son zamanlarda çamaşırhane açanlara önemli destekler sağlanıyor. Özellikle öğrencilerin yoğun olarak yaşadıkları bölgelerde çamaşırhanenin açılması devlet tarafından teşvik ediliyor. Çamaşırhane işletmesi açmak sayesinde işletme için gereken temel malzemeleri devlet desteğinden karşılayabilirsiniz. Bunun için KOSGEB eğitimler de düzenliyor.

Kuru Temizleme İşletmesi Açmak

Yine hem öğrencilerin yoğun olduğu hem de genele hitap edecek kuru temizleme işletmeleri de son zamanlarda devlet desteklerinden büyük pay alıyorlar. Girişimcilerin kendi işlerini kurabilmeleri için devlet tarafından verilen destekler kapsamında kuru temizleme işletmesi açabilirsiniz. Ancak işletmeyi açmak için öğrencilerin ya da kuru temizlemeyi tercih edecek ailelerin yaşadığı bölgeleri seçmeniz ve KOSGEB kurusuna katılmanız gerekiyor.

Doğal Bakım Ürünleri Mağazası Açmak

Son yıllarda özellikle doğal olan ürünlere talebin artması nedeniyle devlet, doğal ürün satışı yapılacak dükkanların açılmasında açılış masraflarının ve temel malzemelerin karşılanması için destek sağlıyor. İşletme içinde doğal gıdalardan doğal kozmetik ürünlerine kadar geniş bir yelpazede satış yapabilirsiniz. Özellikle farklı iş kollarıyla da birlikte yürütülebilecek olan doğal ürünler satışları nüfusun kalabalık olduğu bölgelerde büyük talep görecektir.

Organik Tarım Ürünleri Satışı Yapmak

Devlet desteği organik tarım ürünleri satışında da son zamanlarda kolay bir şekilde veriliyor. Meyve ve sebze gibi ürünlerin satışını doğrudan yapabileceğiniz gibi solucan gübresi gibi doğal tarımı destekleyecek ürünlerin satışını yapmak için de KOSGEB tarafından sağlanan desteklere başvuru yapabilirsiniz.
Editör: TE Bilisim