Her gün işe gidip saatlerce ter döktükten sonra maaş günü geldiğinde emeğinizin karşılığını alamadığınız veya artık yaptığınız işten sıkıldığınız ve bırakmak istediğiniz oluyordur. Peki böyle olunca, hayatta böyle durumlarla karşılaşınca neler yapmalıyız? Her şeyi oluruna bırakıp yolunuza devam mı etmelisiniz yoksa düzeni değiştirip sevdiğiniz şeyler için mi çalışmalısınız? Bizce ikinci seçenek herkesin hayali ve herkes için iyi olan yol. Kendi işinizin patronu olabilmeniz için, emeğinizin gerçek karşılığını bulabilmeniz için, hayatı daha rahat koşullarda yaşamanız için ve kolayca kazanmanız için sizlere internetten kolayca kazanç elde edebileceğiniz yolları listeledik. İşte sizlere uygun kolay para kazanma yolları:

1- İnstagram Satışı

Her gün belki de onlarca saatinizi geçirdiğiniz İnstagram'da vaktinizi artık değerlendirme zamanı geldi. İnstagram'ı kullandığınız süre boyunca hem sevdiğiniz işi yapabilir hem de kolayca para kazanabilirsiniz. Trend kıyafetler, şık saatler, kozmetik ürünleri, bebek kıyafetleri ve dahası... Bu tarz ürünleri alım satım yaparak kazanç elde etmeniz mümkün. Aldığınız uygun fiyatlı bir ürünü kendi İnstagram hesabınızdan karlı bir şekilde satışa sunabilirsiniz. İlk başlarda sizin için ek gelir olsa da sonrasında kendinizi geliştirip, markanızı büyüttükçe kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Burada ki en önemli kısımlardan birisi, kendinize çok iyi bir tedarikçi bulmanız ve daha sonra o ürünleri Instagram hesabınızdan satmaya başlamanız. Bulduğunuz tedarikçiden ürün almanızada gerek yok, siz satış yaptığınız da siparişi tedarikçinize gönderirsiniz ve tedarikçiniz ürünü paketler müşteriye gönderir. Sizde bu satıştan kar oranınızı alarak hiç yatırım yapmadan para kazanmış olursunuz. [jnews_element_embedplaylist playlist=""]

2- Youtube Videoları Çekmek

Bu işi her yerde istisnasız duymuşsunuzdur. Aklınızda en ufak bir tereddüt varsa bile bunu kafanızdan hemen atın. Çünkü Youtube mecrası o kadar geniş bir pazara sahip ki içerisinde herkes kazanç elde edebilir. Vlog videoları, makyaj videoları, eğlence videoları, yemek videoları, oyun videoları. Yani aklınıza ne geliyorsa videosunu çekip hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Oldukça basit işleyen mantığıyla birlikte ilk başta videolarınızı yüklemeye başladığınızda para kazanmaya başlamanız için 1000 abone sınırını ve 4000 saat izlenme sınırını aşmanız gerekir. Bunları aştıktan sonra her ay binlerce lira kazanabilirsiniz. Çok ciddi paraların kazanıldığı youtube platformu için size önerimiz, yaratıcı videolar ile kısa sürede çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

3- Fotoğraf Satmak

Sürekli olarak sirkülasyon olan bu sektörde sizin de kazanç sağlayabilmeniz oldukça yüksek ihtimal. Çektiğiniz güzel, enteresan veya ilginç fotoğrafları siteler üzerinden satışa çıkararak kazanç elde edebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraf size ait olduğu için herhangi bir problemle karşılaşmazsınız ve kazandığınız para eksiksiz size gelir. Tabi bu yüklemiş olduğunuz sitenin komisyon almayacağı anlamına da gelmez. Yüklemiş olduğunuz sitenin kuralına göre değişen komisyon ücretlerinde oldukça yüksek karlar size kalmış olur. İşte çektiğiniz fotoğrafları yayınlayabileceğiniz en popüler internet siteleri:
  • l  Shutterstock
  • l  iStockphoto
  • l  Adobe Stock
  • l  123rf
  • l  Etsy
  • l  Pexels

4- Mobil Uygulama Geliştirmek

Yapmış olduğunuz mobil uygulamayla İOS ve Android mağazalarından milyonlarca kişiye erişmeniz mümkün. Yaptığınız uygulama ücretsiz olursa indirme oranı da ona göre yüksek olacaktır. Uygulama içerisindeki satın alımlarla da kazandığınız parayı katlayabilirsiniz. Uygulama içerisindeki reklamlardan, indirmeden ve uygulama içi satın alımlardan kazanç elde etmeniz mümkün. Bu işi yapmak için kodlama eğitimi almış olmanız ve oldukça yüksek sabra ihtiyacınız var. Yaptığınız uygulamanın kalitesine ve indirilebilir olmasına göre belki de yıl içerisinde milyonlarca lira kazanç elde edebilirsiniz
Editör: TE Bilisim