Samsun Büyükşehir Belediyesine 134 Kişilik Memur Alımı Yapılacak!

Samsun Büyükşehir Belediyesi yayınladığı iş ilanı kapsamında memur alımı yapacağını, kadrolara başvurmak isteyenler için duyurdu. Yayınlamam ilan içeriğine göre Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığında çalışmak üzere en az lise mezunu olan adayların istihdam için tercih edilecek. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, en az lise mezunu olan adaylar arasından 134 adet memur alımı yapılacağı belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi personel alımı ilanının açıklanması ardından, ilana başvuru yapacak adayların aklında personel alımının hangi branşlarda yapılacağı ve başvuru şartlarının neler olacağı merak konuları haline geldi. Kurum ilan kapsamında memur alımı için sağlanması gereken şartları, başvuru sağlayacak adaylar için sıraladı. Samsun Büyükşehir Belediyesinin memur alımı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Hangi Memurluk Kadrolarına Alım Yapacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, mühendislik, teknikerlik, şehir plancısı, istatistikçi, sanat tarihçisi, hemşire, veteriner hekim, psikolog, tahsildar, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, sosyal hizmet uzmanı meslekleri kadroları için personel alımı yapılacağını açıkladı.

Bu kadrolarda istihdam etmek isteyen adayların, teknikerlik kadrolarına başvuru için en az lise mezunu olmaları gerektiği, diğer kadro seçenekleri için ise en az üniversite mezunu olmaları gerektiği belirtildi. İstihdam koşullarından yararlanmak için ise başvuruların bizzat yapılması gerektiği şartı açıklandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Genel Şartları

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak istihdam edeceği 134 yeni memur alımında adaylarda aradığı başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • TC vatandaşı olmak,
 • Minimum lise mezunu olma,
 • Mühendis, veteriner, sanat tarihçisi, istatistikçi, veri kontrol işletmeni, psikolog gibi meslek dallarında istihdam için başvuracaklar için ilgili fakültelerden mezun olma,
 • Kamu haklarından mahrum olmama,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süre zarfı geçmiş olsa dahi, kişi adına kasten işlenmiş bir suçtan dolayı bir yıl veya üstünde sürede cezai işlem uygulanmamış olması,
 • Görevi devam ettirmeye engel teşkil edecek her hangi bir sağlık problemini taşımama,
 • Daha önce çalışılan iş yerinden disiplinsizlik veya ahlaki bir uyarı nedeniyle atılmış olmama,
 • Başvuru sağlanan meslek unvanına başvuru için gereken KPSS taban puanı türüne sahip olma,

Samsun Büyükşehir Belediyesi kadrolarına başvuru için sağlanması gereken bu şartlar, ilan detayları kapsamında aktarıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Başvuru Tarihi

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından duyurulan 134 yeni memur alımı ilanına, en geç 10 Nisan 2020 tarihine kadar başvuru sağlanması gerektiği açıklandı. Memur kadrolarına giriş için KPSS belgeleriniz ile 30 Mart ila 10 Nisan tarihleri arasından başvuru işlemlerini tamamlayıp, belediyenin memur alım sınavlarına giriş sağlayabilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Memur Alımına Başvuru Nasıl Yapılacak?

Samsun Büyükşehir Belediyesi memur alımına başvuru yapacak adaylar için açıklanan başvuru yolu hakkında bilgiler şu şekilde sıralandı:

 • Başvuru için nüfus cüzdanınız, üniversite veya lise mezuniyet belgeniz, KPSS sonuç belgeniz, erkek adaysanız askerlik ile ilişiğinizin kesildiğine dair evrağınız, Avukatlık kadrolarına başvuru sağlayacaksanız avukatlık ruhsatı aslınız ile Samsun Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına ziyarette bulunmanız gerekir.
 • Başvuru taleplerini alma konusunda yetkili olan çalışanlara belgeleri iletin.
 • Kurumca tarafınıza iletilen memurluk kadrolarına başvuru dilekçesi formunu eğitim bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz ile doldurup, imzalı şekilde teslim edin. Bu işlem adımları ile başvuru sürecini tamamlarsınız.

Yayınlanan memur alımı ilanı kapsamında başvurunun 30 Mart ile 10 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılması gerektiğine değinildi. Bu adımların ardından memurluk başvurularının Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kayıt altına alınacağı ve başvuruların değerlendirip, adaylara gerekli sınav giriş bilgilerinin aktarılacağı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu