Samsun Belediyesi En Az Lise Mezunu 134 Personel Alımı Yapacak!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kamu personel alımı ilanları arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir iş ilanı yayınlandı. Duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından 134 yeni personel alımı yapılacağına yer verildi. Aralarında mühendis, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, avukat, imam, bilgisayar işletmeni, çocuk gelişimcisi, grafiker, psikolog, şehir plancısı, veteriner hekim, diyetisyen gibi çok farklı kadrolara yapılacak personel alımı ilanlarında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak çalışmak isteyen kişileri yakından ilgilendiren Samsun Büyükşehir Belediyesi en az lise mezunu 134 personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kurum bünyesinde birbirinden farklı kadrolarda daimi olarak görevlendirilmek üzere 134 memur alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan duyuru metninde farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere 134 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Samsun Büyükşehir Belediyesi kamu personeli alımı ilanı hakkında detaylı bilgiler bugünkü Resmi Gazete’nin iş ilanları üzerinde duyuruldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi 134 Memur Alacak!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu 134 memur alımı duyurusunda “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere, Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı bünyesine yapılacak kamu personeli alımında başvurular 30 Mart 2020 günü başlayacak.” bilgisi paylaşıldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanları arasında yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi 134 personel alımı ilanında adayların mühendis, avukat, imam, bilgisayar işletmeni, çocuk gelişimcisi, grafiker, psikolog, şehir plancısı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, çocuk gelişimcisi, grafiker gibi birbirinden farklı kadrolarda istihdam edileceği açıklandı. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 134 kamu personeli alımı ilanında yer aldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • TCK’nın 53. maddesindeki süreler geçmiş olsa dahi, devletin güvenliğine ve anayasal düzene karşı işlenmiş suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek akıl veya beden hastalığı bulunmamak
  • İlan edilen kadrolar için aranan özel başvuru şartlarını taşımak
  • İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak
  • Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerden dolayı çıkarılmış olmamak
  • Yalnızca bir kadroya başvuruda bulunmak
  • Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve bilgisayar işletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek

Bu başvuru şartlarını taşıyan adaylar 30 Mart 2020 tarihinden itibaren başvurularını yapabilecekler. Başvurular için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın belirlediği son tarih 10 Nisan 2020 Cuma günü saat 17.00 olarak açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu