Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Yapıyor

TSK’da görev yapmak isteyenleri yakından ilgilendiren uzman erbaş alımları yayınlanmaya devam ediliyor. Son olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere çok sayıda uzman erbaş alımı başvurularının 3 Mart 2020 Salı günü itibarıyla resmen başlayacağını açıkladı. Konuyla ilgili detaylar Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulan Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzunda yer aldı. Kılavuzda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan adayların yine sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirtilen tarih aralığında online platform üzerinden e-Devlet Kapısı sistemi aracılığıyla başvurularını tamamlamaları gerektiği açıklandı. SGK uzman erbaş alımı başvuru işlemleri hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı kamuoyuna yeni bir personel alımı ilanı yayınladı. Komutanlığın internet adresinin yanı sıra Resmi Gazete’de yayımlanan ilan detaylarına göre Sahil Güvenlik Komutanlığı, belirtilen şartlarda kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere çok sayıda uzman erbaş alımı yapacağını açıkladı. İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından uzman erbaş alımı için yayınlanan resmi ilanda ayrıca uzman erbaş olmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da duyuruldu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı İlanı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında belirtilen personel alımı ilanları arasında Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın çok sayıda uzman erbaş alımı yapacağı ilanı da yer aldı. Başvuruların 3 Mart 2020 Salı günü itibarıyla resmen başlatılacağı duyuruldu. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere alım yapacağı uzman erbaş alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 13 Mart 2020 tarihine kadar başvurularını internet platformu üzerinden tamamlamaları gerektiği belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurularının e-Devlet Kapısı sistemi üzerinde yer alan ” Sahil Güvenlik Komutanlığı İş Başvurusu” internet adresi aracılığıyla yapılacağı duyuruldu. Online platform haricinde posta yoluyla veya şahsen müracaat ederek yapılan tüm başvuruların iptal edileceği ve bu başvurulara yanıt verilmeyeceği açıklandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde daimi görevlendirilmek üzere uzman erbaş olmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları

 • T.C. vatandaşı ve erkek olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • 2020 yılının Ocak ayı ilk günü itibarıyla 27 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1993 ve daha sonrası tarihte doğmuş olanlar başvuruda bulunabilir)
 • Muvazzaf askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak
 • Askerlik hizmetini yapmış adaylar için terhisi üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak (3 Mart 2015 tarihi ve sonrasında terhis olanlar başvuruda bulunabilir)
 • Askerlik hizmetine devam eden adaylar için Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Kılavuzu’nda belirtilenlere uygun nitelik belgesi almak
 • Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzde dahil), uygulamalı sınavlar ile mülakat sınavında başarılı olmak
 • Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirtilen kontenjanda yer almak
 • Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek tam teşekküllü sağlık kuruluşlarında “Branşında Uzman Erbaş Olur” kararlı sağlık raporu almak
 • Branş ve ihtisas özelliklerine göre belirtilen koşulları sağlamak
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv taraması olumlu sonuçlanmak
 • Askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak
 • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda daha önce yedek subay dahil, subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu