Sahil Güvenlik Komutanlığı 175 Askeri Personel Alımı Başlıyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayınlanan yazılı personel alımı ilanında KPSS puan şartlı ve şartsız olacak şekilde 175 askeri personel alımı yapılacağı duyuruldu. KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) 60 puan şartı bulunan askeri personel alımları için başvuru sürecinin başladığı belirtilirken, söz konusu kamu personel alımı ilanında ayrıca ilana başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları ve detayları da yer aldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 2020 yılı 175 askeri personel alımı ilanında yer alan genel ve özel şartların dışında ilana başvuruda bulunmak isteyenlerin merak ettikleri bütün konular haberimizin içeriğinde yer alıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde astsubay alımı için başvuru sürecinin başladığı kamuoyuna duyuruldu. KPSS şartı, kadro dağılımı ve pozisyona göre ilanlara başvurarak Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde askeri personel olmak isteyen adaylarda aranan özel nitelikleri ilanımızın detaylarında bulabilirsiniz. Bu ilan için başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuru şartlarını mutlaka taşımaları gerektiği bildirildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 175 Askeri Personel Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı karargahı bağlı olduğu birlik ve askeri kurumlarda istihdam edilmek üzere Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı görevlendirmek üzere Güverte, Makine, Kurbağa Adam, İkmal, Uçak Bakım, Bilgi Teknolojileri ve İdari alanlarda 175 kişilik kadro ile personel alımı yapacak. İnternet üzerinden yazılı olarak duyurulan askeri personel alımı ilanında alanına göre genel bilgiler ve adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı.

SGK Güverte Askeri Personel Alımı Başvuru Şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı Güverte alanında görevlendireceği erkek adaylar içinden 80 astsubay alımı yapacak. Alımlar sözleşmeli olarak yapılacak olup adaylarda herhangi bir KPSS puan şartı aranmayacak. Adayların, meslek yüksek okullarının Deniz Ulaştırma ve İşletme veya Güverte ön lisans bölümlerinden mezun olmuş ya da geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek olması şartına uygun olmaları gerekiyor.

SGK Makine Askeri Personel Alımı Başvuru Şartları

Sözleşmeli olarak görevlendirilecek erkek adaylar içinden 30 astsubay alımı yapılacak olan askeri personel alımı ilanında KPSS şartı aranmadığı açıklandı. Bu kadroya başvuruda bulunmak isteyen adayların meslek yüksek okulların, Gemi Makineleri İşletme ön lisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmaları şartına uygun olmaları gerekiyor.

SGK Kurbağaadam Askeri Personel Alımı Başvuru Şartları

Meslek Yüksek Okullarının Su Altı Teknolojisi ön lisans bölümünden mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak şartı ile 5 erkek astsubay alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlarda Güverte için yapılacak ve KPSS P93 puan türünde en az 60 puan alma şartı bulunuyor.

SGK İkmal Askeri Personel Alımı Başvuru Şartları

15 erkek astsubay adayı içinden sözleşmeli olarak görevlendirilecek askeri personel alımında KPSS P93 puan türünde en az 60 puan alma şartı bulunuyor. Adayların meslek yüksek okullarının Lojistik, Lojistik Yönetimi veya Maliye ön lisans bölümlerinden mezun olmuş ya da geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olma şartı aranıyor.

Uçak Bakım Askeri Personel Alımı Başvuru Şartları

Adaylarda KPSS P93 puan türünden 60 puan almış olma şartı aranıyor. 15 askeri personelin istihdam edileceği uçak bakım personel alımı ilanında adayların meslek yüksek okullarının Uçak Gövde Motor, Uçak Motoru, Uçak Gövdesi eya Uçak teknolojisi bölümlerinde ön lisans mezunu olmaları ya da geçici kayıt tarihjne kadar mezun olabilecek durumda olmaları gerektiği açıklandı.

Başvuru süreci 4 Şubat 2020 tarihinde başlayıp adayların en geç 21 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlaması gerektiği duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu