Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Sonuçları Açıklandı Mı? Merak Edilen Açıklama Geldi

On binlerce vatandaşın merakla beklediği Sağlık Bakanlığı 18 bin sağlık personeli ile 14 bin işçi alımı ilanları hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın kamu hastaneleri ve sağlık merkezlerinde istihdam edeceği 18 bin sağlık personeli ile 14 bin işçi alımı ilanına başvuruda bulunanların merakla bekledikleri açıklamalar geldi. 1 Nisan 2020 tarihinde başvuruları sona eren Sağlık Bakanlığı 18 bin sağlık personeli alımı sonuçları açıklandı. Birbirinden farklı kadrolarda KPSS puan şartına göre yapılan sağlık personeli alımında atamalar yapıldı. Öte yandan merakla beklenen 14 bin işçi alımı ilanının noter huzurunda gerçekleştirileceği açıklanan kuraları ise 8 – 9 Nisan tarihlerinde gerçekleştirileceği belirtildi. Sağlık Bakanlığı personel alımı açıklaması hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı? Bakanlığın birbirinden farklı kadrolarda toplam 18 bin sağlık personeli alımı ile ilgili başvuru süreci geçtiğimiz hafta sona erdi. KPSS puan şartı esasına göre gerçekleşecek Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımı sonuçlarının açılıp açıklanmadığı merak ediliyordu. Bakanlıktan yapılan açıklama ile bu durum netlik kazandı. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile toplam 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Sağlık Personeli Alımı Sonuçları Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı’nın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edeceği 18 bin sağlık personeli alımı ilanında başvuru sonuçları belli oldu. Adayların başvuru sonuçlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilecekleri belirtildi. Bakanlık bünyesinde atama yapılacak 18 bin kadrodan 11 bini hemşire, 1600’ü ebe ve 4 bin 687’si ise sağlık teknisyeni ve sağlık teknikeri kadrolarından oluşacağı bildirildi. Resmi Gazete’de yayımlanan atama yapılacak sözleşmeli pozisyonlar için bakanlığın 18 bin sağlık personeli alımı ilanına başvuruda bulunan adayların başvuru sonuçlarını online platform üzerinden T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile öğrenebilecekleri açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 14 Bin İşçi Alımı Duyurusu

Koronavirüs salgınına karşı alınan sağlık tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın 14 bin işçi alımı yapacağı duyurulmuştu. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna yapılan duyuruda, “Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 14.000 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecektir.” ifadeleri kullanıldı.Yayımlanan duyuruda ayrıca İŞKUR üzerinden il ve meslek bazında başvuruların toplanmış olduğu belirtilirken 14 bin kişilik işçi kadrosuna 737 bin 489 kişinin başvuruda bulunduğu açıklandı.

14 Bin İşçi Alımı Kuraları 8 – 9 Nisan’da Çekilecek

Sağlık Bakanlığı’nın kurumsal internet sayfası üzerinden yapılan açıklamalarda Bakanlık bünyesinde merkez ve taşra teşkilatında bulunan hastaneler ile sağlık merkezlerinde istihdam edilecek 14 bin işçi alımı kuralarının 8 Nisan ve 9 Nisan 2020 tarihlerinde Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 14 bin işçi asil, 14 bin işçi ise yedek olmak üzere gerçekleştirileceği açıklandı. Yapılan açıklamada, “Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında kura salonuna katılımcı alınmayacaktır. Kura sonuçları aynı gün saat 20.00’ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

8 Nisan Çarşamba Günü Kura Yapılacak İller

Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elâzığ, Erzurum, Hakkâri, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Muş, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Van ve Zonguldak

9 Nisan Perşembe Günü Kura Yapılacak İller

Afyonkarahisar,  Ağrı,  Aksaray,  Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova ve  Yozgat

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu