Sağlık Bakanlığı Lise ve Lisans Mezunu 3762 Hemşire Alımı Yapacak!

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanlarına başvuru işlemleri devam ediyor. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden ve Devlet Personel Başkanlığı (DPB) aracılığıyla kamuoyuna duyurulan ilana göre bakanlık bünyesinde en az lise ve lisans mezunu olmak üzere çok sayıda hemşire alımı yapılacağı açıklandı. Sağlık Bakanlığı, lise mezunu 527 ve lisans mezunu 3 bin 235 olmak üzere toplam 3 bin 762 hemşire alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan kamu personel alımı ilanında hemşire olarak devlet hastanelerinde çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da yer aldı. Sağlık Bakanlığı 3 bin 762 hemşire alımı hakkında merak edilen  tüm detayları haberimizden takip edebilirsiniz.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) ve Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan kamu personel alımı duyurusunda çok sayıda hemşire alımı yapılacağı açıklandı. Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere lise mezunu 527 personel, lisans mezunu da 3 bin 235 personel olmak üzere toplam 3 bin 762 hemşire alımı yapacağını duyurdu. 14 Şubat 2020 tarihinde başlatılan başvurularda son başvuru tarihi 20 Şubat 2020 (bugün) olarak açıklandı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde devlet hastanelerinde ve sağlık kuruluşlarında hemşire olarak görev yapmak isteyenleri yakından ilgilendiren ilanda ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları ve diğer detaylar da yer aldı.

Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımı İlan Detayları

Sağlık Bakanlığı bünyesinde daimi olarak çalıştırılacak hemşire kadrosundaki personelin sağlık müdürlükleri, hastane, sağlık ocakları ve çeşitli sağlık kurumlarında görevlendirileceği belirtildi. Bakanlığın hemşire alımı ile ilgili olarak adaylarda aradığı başvuru şartları ve diğer detaylar da belli oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulan hemşire alımı ilanına göre ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu tercih kılavuzunun ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacağı belirtildi.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için başvuruda bulunmak isteyen adayların 2018 KPSS lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018 KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınav sonuçlarının kullanılacağı belirtildi. Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinde duyurulan 3 bin 762 hemşire alımında adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı.

Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımı Genel Hususlar

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgili maddesine göre üniversite hastaneleri de dahil olmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesine göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken, hizmet sözleşmeleri sona erenler ve sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ilk 1. maddesinde yer alan hükümlerin uygulanacağı açıklandı. İlgili kanunda belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamalarının yapılmayacağı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Tercihleri Ne Zaman Yapılacak

2018 yılından yapılmış Kamu Personel Seçme Sınavına girip bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gereken adayların yerleştirme işlemlerinde;

  • Ortaöğretim mezunları için KPSSS P94
  • Ön lisans mezunları için KPSS P93
  • Lisans mezunları için KPSS P3

puanının kullanılacağı açıklandı. Adayların sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorunda oldukları belirtildi. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olmama ya da daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılmasının mümkün olmadığı açıklandı. Adayların 20 Şubat 2020 tarihine kadar internet yoluyla başvuru tercihlerini ÖSYM’ye gönderecekleri ve internetten tercih gönderme işlemlerinin saat 23:59’da sona ereceği duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu