Sağlık Bakanlığı 8844 Personel Alım İlanı Yayınladı!

Uzun bir süredir beklenen Sağlık Bakanlığı 2020 yılı ilk merkez ataması için geri sayım sona eriyor. On binlerce vatandaşı yakından ilgilendiren Sağlık Bakanlığı 8844 personel alımı ilanında en az lise mezunu adaylar, mülakatsız olarak bakanlık bünyesinde çeşitli sağlık kuruluşlarında istihdam edilecek. Uzun bir süredir beklenen Sağlık Bakanlığı 2020 yılı personel alımı ile ilgili olarak ilk detaylar yayınlanmaya başladı. Sağlık Bakanlığı’nın 8844 personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenlerin merak ettiği tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan 8 bin 844 personel alımı merakla bekleniyor. Bakanlıktan yapılacak açıklamayı bekleyen on binlerce aday, personel alımı ilanının ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. Daha önceden kamuoyuna duyurulan ve şartları belli olan Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 personel alımı ilanı kapsamında 2020 yılının ilk merkezi ataması bu ay içinde gerçekleştirilecek. En az lise mezunu adaylar arasından KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan türündeki tercihleri ile yapılacak olan Sağlık Bakanlığı personel alımında ilan bu ay içinde kamuoyuna yayımlanacak.

Sağlık Bakanlığı 8844 Personel Atayacak

Sağlık Bakanlığı’nın 2019 yılında yapmış olduğu kamuoyu açıklamasına göre 17 bin 689 kamu personeli ataması yapacağını duyurmuştu. Fakat geride bıraktığımız kasım ayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklama yaparak söz konusu kamu personeli alımı işlemlerinin ikiye bölündüğünü ve ilk alımın aralık ayında olacağını ifade etmişti. İlk atama döneminde yani geçtiğimiz aralık ayında 8 bin 845 personel alımı yapıldı. Bu atamaların gerçekleştirilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen ikinci atamaların ise Şubat 2020’de gerçekleştirileceği duyuruldu.

Bu açıklamaları yakından takip eden ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde sağlık kuruluşlarında kamu personeli olarak görev yapmak isteyen vatandaşlar, gözlerini bakanlıktan bu ay içinde yapılacak olan açıklamaya çevirdi. Uzun bir bekleyiş döneminin ardından Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 personel alımı ilanını bu ay içinde kamuoyuna duyuracak.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

Konu ile ilgilenenlerin almış olduğu son bilgilere göre söz konusu Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 personel ataması için duyurulacak kılavuzun Şubat ayının 3. haftasından sonra yayımlanacağı öğrenildi. Atama başvurularının ise şubat ayı sonunda alınacağı kaydedildi. Bu bilgilerin alınmasından sonra harekete geçen ve sosyal medya üzerinden birleşen sağlık personelleri, ÖSYM’nin Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzunu yayınlaması için binlerce paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşımlarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ve ÖSYM’yi etiketleyen adaylar, bu paylaşımlar ile personel alımlarının bir an önce yapılmasını talep etti.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kadro Dağılımı

Sağlık Bakanlığı’nın bu ayın 15’inden sonra kamuoyuna duyurması beklenen 8 bin 844 personel alımı ilanı ile ilgili olarak ilk detaylar gelmeye başladı. Uzun bir süredir beklenen sağlık personeli alımında bakanlığın istihdam edeceği personeli hangi kadrolarda görevlendireceği de öğrenildi. Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımında hangi kadroya ne kadar personel alınacağı şu şekilde listelendi:

 • Biyolog: 8 personel
 • Çocuk Gelişimi: 15 personel
 • Dil ve Konuşma Terapisti: 10 personel
 • Diyetisyen: 65 personel
 • Ebe: 1091 personel
 • Fizyoterapist: 100 personel
 • Hemşire: 3762 personel
 • İş ve Uğraşı Terapisti: 10 personel
 • Odyolog: 9 personel
 • Perfüzyonist: 20 personel
 • Psikolog: 150 personel
 • Sağlık Fizikçisi: 3 personel
 • Sağlık Teknikeri: 3 bin 173 personel
 • Teknisyen: 303 personel
 • Sosyal Çalışmacı: 123 personel.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Balıkesir Edremit bölge hastanelerinde personel alınacak mı benim sertifikam var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu