Sağlık Bakanlığı 14 Bin Sağlık Personeli Alımı Kura Sonuçları Açıklandı!

Türkiye’de yüz binlerce vatandaşın merakla beklediği, Sağlık Bakanlığı’nın 14 bin işçi alımı kura çekiliş sonuçları nihayet açıklandı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde kamu hastaneleri ve sağlık merkezlerinde temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ile klinik destek elemanı kadrolarına daimi olarak istihdam edileceği önceden duyurulan işçilerin başvuru sonuçları kura çekiminin tamamlanmasının ardından kamuoyuna duyuruldu. Bakanlığın işçi alımı ilanına başvuruda bulunan adayların kura sonuçlarını Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet adresi üzerinden sorgulayabilecekleri bildirildi. 30 Mart tarihinde sonuçlanan başvuru işlemlerinin ardından sürekli işçi alımı başvuru sonuçları vatandaşların erişimine açıldı. Konuyla ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’nın kamu hastaneleri ve sağlık merkezlerinde daimi olarak istihdam edeceğini açıkladığı 14 bin sürekli işçi kadrosu için başvuru sürecinin sonuna gelinmesinin ardından yapılan kura sonuçları açıklandı. Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili açıklamaları resmi internet sayfası üzerinden yayınladı. Buna göre çekiliş sonuçlarının Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden takip edileceğini ve adayların kura sonucunda işe alımının yapılıp yapılmayacağını bu platform üzerinden öğrenebilecekleri açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 14 Bin Sağlık Personeli Alımı Açıklaması

Bakanlığın resmi internet sayfası üzerinden yapılan kamuoyu açıklamasında “Türkiye ET.C. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 14.000 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecektir. İŞKUR üzerinden il ve meslek bazında talepler toplanmış olup, 737.489 kişi başvuruda bulunmuştur. Yapılacak olan kuralar, 08 – 09 Nisan 2020 tarihlerinde Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 14.000 işçi asil, 14.000 işçi ise yedek olmak üzere gerçekleştirilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Yüz binlerce vatandaşın başvuru yaptığı bilinen Sağlık Bakanlığı 14 bin sürekli işçi alımı sürecinde koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kura yapılacak salona katılımcı alınmayacağı bildirildi. Kura sonuçlarının Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sayfasından https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edileceği belirtildi. Dün yapılan çekiliş sonucunda kura ile işe alınacak adayların belirlendiği iller şunlar oldu: “Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova ve Yozgat”

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Görev Tanımları

Bakanlığın resmi internet sayfasında yer alan bilgilere göre temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek yeni personelin, “Ameliyathane, morg, tuvalet, poliklinik yapılan yerler, acil sağlık hizmetinin yürütüldüğü alanlar, yataklı servisler, laboratuvarlar, görüntüleme alanları, kamu hizmeti yürütülen idari ve diğer sağlık birimleri, ek hizmet birimleri ile tesisin temizlik yapılması gereken her türlü alanında, ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen temizlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürüteceği açıklandı.

Silahsız güvenlik görevlisi kadrosunda işe alınan personelin ise ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen koruma ve güvenlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürüteceği bildirildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba
      Başvurular İŞKUR resmi sayfasından kişisel bilgileriniz dahilinde yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu