Rusya Vatandaşı ile Evlenene 1 Yıl Sonra Vatandaşlık Hakkı

Rusya Vatandaşı ile Evlenene Vatandaşlık 1 Yıl Sonra, gelen açıklama neticesinde Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin’in imzaladığı kararnameye göre artık Rus vatandaşıyla evlenen yabancılara vatandaşlık alma hakkı 1 yıla düşürüldü. Geçtiğimiz yıllarda hazırlığı başlatılan tasarı Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin’in açıklamasıyla resmen vatandaşlık alma hakkı 1 yıla düşürüldü.

Alınan karar neticesinde Rusya devlet başkanı Putin’in hazırlanan kararname tasarısını imzalaması ile yabancı vatandaşların Rusya vatandaşı biri ile evlenmesi sonucu yabancı vatandaşların Rusya vatandaşlığı alma süresi 1 yıla alındı. Daha önceki yasa tasarısı Rusya vatandaşı ile evlenen bir yabancının vatandaşlığa geçmesi için 3 yıl gerekiyordu.

Alınan Karar Ne Zaman Uygulanmaya Başlayacak?

Alınan Karar Ne Zaman Uygulanmaya Başlayacak? Rusya devlet Başkanı Vladmir Putin’in imzaladığı yasa tasarısı alınan karar ile 2 Ekim 2019 tarihinden itibaren Resmi Gazete’de yayımlanarak fiili olarak uygulanmaya başlayacaktır. Daha önceki yıllarda Rusya vatandaşı ile evlenen bir yabancının direk olarak Rusya vatandaşlığı alma süreci 3 yıl sürmekteydi. Alınan yeni karara göre de artık Rusya vatandaşı ile evlenen yabancılar artık 1 yılın sonunda Rusya Vatandaşlığı alabilecekler.

Tasarının üzerinde uzun zamandır çalışmalar sürmekteydi. Hazırlanıp Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin’in imzsına sunulan tasarının amacı Rusya vatandaşı ile evlenen yabancıların mağduriyetini ortadan kaldırmak olduğu belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu