Resmi Gazete’de Yayımlandı! Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulan Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni itfaiye eri alımı ilanı, bugünkü Resmi Gazete’de de yayımlanarak bir kez daha vatandaşların ilgisine sunuldu. Belediye bünyesinde daimi olarak itfaiye eri kadrosunda çalışmak isteyen adayların başvurabileceği Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 yeni itfaiye eri personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Başvuru şekli ve başvuru şartları hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı 300 itfaiye eri alımına devam ediyor. Daha önce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyurulan bu ilan bugün de Resmi Gazete’nin güncel sayısında yayımlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı imzasıyla yayımlanan ilanda, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla itfaiye eri alınacaktır.” denildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiye Eri Alımı Başvuru Şekli

İlana başvuruda bulunmak isteyen itfaiye eri adaylarının başvurularının 30 Mart 2020 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanacağı bilgisi verildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada bu tarihte başlatılacak olan 300 yeni itfaiye eri alımı ilanına başvuruların 3 Nisan 2020 tarihinde sonlandırılacağı açıklandı. Başvuruda bulunmak isteyen adayların itfaiye eri alım başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Zübeyde Hanım Mahallesi Turgut Özel 2 Bulvarı No:9, 06070 İskitler Altındağ /Ankara adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacakları belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hem Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sayfasında hem de bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan 300 itfaiye eri alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiye Eri Alımı Başvuru Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • TCK’nın 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa dahi, devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan herhangi birinden mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak yada askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmadığını sağlık raporu ile belgelendirmek
 • Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P94 puan türünde en az 55 puan almış olmak
 • Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P93 puan türünde en az 60 puan almış olmak
 • İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarından birinden mezun olmak
 • En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak
 • Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği alanı ve dallarından birinden mezun olmak
 • En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın açtığı 300 itfaiye eri personel alımı ilanına başvuruda bulunabilirler.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu