Rekabet Kurumu Memur Alımı Yapacak! Resmi Gazete’de Yayımlandı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında çok sayıda kamu personeli alımı yapan devlet kurum ve kuruluşlarının iş ilanlarına yer verildi. Kamuda görev yapmak ve memur statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları arasında Rekabet Kurumu’nun duyurusu da vardı. Resmi Gazete’nin güncel sayısı üzerinden kamu personeli alımı yapacağını açıklayan Rekabet Kurumu, bünyesinde istihdam edeceği personeli farklı pozisyonlarda görevlendirileceğini açıkladı. Türkiye’nin dört bir yanından devlet memuru olmak isteyenlerin yakından ilgilendiği kamu personel alımı ilanları arasında öne çıkan Rekabet Kurumu memur alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Rekabet Kurumu kamu personeli alımı ilanı detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Rekabet Kurumu bugün Resmi Gazete aracılığı ile kamuoyuna bir duyuruda bulundu. Yayımlanan kamu personel alımı ilanında birbirinden farklı pozisyonlarda olmak üzere çok sayıda memur alımı yapılacağına yer verildi. Söz konusu alımlarda ayrıca hangi pozisyonda hangi adaylardan başvuru şartlarının arandığı da ifade edildi. 12 Mart 2020 tarihi ile başvuruların resmen başladığı belirtilirken adayların ilgili pozisyonlar için başvuru işlemlerini en geç 27 Mart 2020 tarihine kadar tamamlamaları gerektiği açıklandı.

Rekabet Kurumu Hangi Kadrolara Ne Kadar Personel Alımı Yapacak?

Rekabet Kurumu’nun Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ilanına göre 10 kişilik rekabet uzman yardımcılığı (genel) kadrosu için başvuruda bulunmak isteyen adayların en az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerektiği belirtildi.

Ayrıca 5 kişilik rekabet uzman yardımcılığı (hukuk) kadrosu için adayların hukuk fakültelerinden, 5 kişilik rekabet uzman yardımcılığı (bilişim) kadrosu için başvuruda bulunacak adayların ise en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği bölümlerinden, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları gerektiğine yer verildi.

Rekabet Kurumu Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşımak
  • 4054 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde sayılan fakülte ve bölümler ile Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliğinin 7 nci maddesinde sayılan ve yukarıda belirtilen yükseköğretim kurumlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak
  • Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek zihinsel veya bedensel hastalığınını bulunmaması
  • Rekabet uzman yardımcılığı (genel) kadrosu için KPSS puan türlerinden en az 85 puan almış olmak
  • Rekabet uzman yardımcılığı (hukuk) kadrosu için KPSS puan türlerinden en az 80 puan almış olmak
  • Rekabet uzman yardımcılığı (bilişim) kadrosu için KPSS puan türlerinden en az 80 puan almış olmak

Rekabet Kurumu Memur Alım Başvuru Detayları

Başvuru şartlarına haiz olan adayların 12 Mart 2020 ile 27 Mart 2020 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekleri belirtildi. Kurumun resmi internet sitesi üzerinde yer alan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu”nun adaylar tarafından doğru ve eksiksiz biçimde doldurulması gerektiği kaydedildi. Başvurusu kabul edilen adaylar için yazılı sınavın 19 Nisan 2020 Pazar günü Ankara’da yapılacağı açıklandı. Sınav yeri, saati ile sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri Rekabet Kurumu internet sitesinde ilan edileceği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu