PTT 2020 Yılı Personel Alımı Açıklaması! PTT Personel Alımı Ne Zaman?

Binlerce vatandaş tarafından merakla beklenen PTT 2020 personel alımı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. PTT bünyesinde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren açıklama geldi. Birlik Haber Sen’in personel alımı sorusuna PTT’den dikkat çekici yanıt geldi. PTT 2020 yılı personel alımının ne zaman yapılacağını merakla bekleyen vatandaşlar, konuyla ilgili gelişmeleri takip ediyor. Son olarak PTT’nin 2020 yılında bünyesinde istihdam edeceği personel ile ilgili olarak Birlik Haber Sen’in yönelttiği soruya PTT’den cevap geldi. PTT 2020 personel alımı ilanları hakkında son gelişmeleri haberimizden öğrenebilirsiniz.

PTT’den merakla beklenen personel alımı açıklaması geldi. 2020 yılı ilk Kurum İdari Kurul Toplantısı’nı düzenleyen PTT bu toplantı kapsamında kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Toplantıda yetkili sendika olarak bulunan Birlik Haber Sen, on binlerce adayın büyük merakla beklediği 2020 yılı PTT personel alımına değindi. Kurum İdari Kurul Toplantısı’nda personel alımı yapılması talebini PTT yetkililerine ileten Birlik Haber Sen’e yanıt gecikmedi.

PTT’den Personel Alımı Açıklaması

Kurum İdari Kurul Toplantı’sının ardından ilgili tutanağı kendi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Birlik Haber Sen Başkanı Ömer Budak, böylelikle on binlerce adayın uzun zamandır merakla beklediği personel alımı hakkında son gelişmelerle adayları bilgilendirmiş oldu. Yapılan paylaşıma bakıldığında PTT yetkililerine 2020 yılı için personel alımı sorusu sorulduğu, taşeron işçilerin kadroya alınması, personel alımında taşeron işçiler için kadro ayrılıp ayrılmayacağı ve detaylara yer verildi. Birlik Haber Sen tarafından yöneltilen bu sorulara PTT yetkililerinden verilen yanıtlar da sosyal medya üzerinden yayınlanmış oldu.

Sendikadan Personel Alımı Talebi

Kurum İdari Kurul Toplantısı’nda 2020 yılı PTT personel alımı, toplantıya katılan yetkili sendika olan Birlik Haber Sen’in ilk gündem maddesiydi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Birlik Haber Sen olarak ülke genelindeki PTT işyerlerine gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde ve teşkilatımızdan gelen raporlarda PTT ‘de ciddi oranda personel ihtiyacı olduğu görülmüştür.” denildiği görüldü.

Bununla birlikte PTT yetkilileri ile gerçekleştirilen görüşmelerde 5600 performans puanına göre yapılan norm kadro tespitlerinde yeni personele ihtiyaç duymadığının belirtildiğini kaydeden Birlik Haber Sen sahada gerçek iş potansiyeline göre oluşan personel ihtiyacının 5600 performans puanına göre belirlenen norm kadroların çeliştiğinin anlaşıldığına dikkat çekti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada “İllerde ve ilçelerde çalışan müdürler, şefler, başdağıtıcılar, veznedarlar, merkez başmüdürlük, daıtım büro memurları, performans sistemi kapsamında performans ölçümüne tabi değildir. Ancak çalışanlar 5600 performans sistemine dahil edilip norm kadroları doldurmaktadır. Sonuç olarak bu kadrolar varmış gibi gözüken ancak gerçekte iş gücünün dışında olan kadrolardır. Bu durumum düzeltilmesi için sahada gerçek iş gücü tespitinin yapılması için gerekli çalışmaların yapılması artık elzem hale gelmiştir.” ifadelerinin kullanıldığı görüldü.

Bu kapsamda tüm illerde iş gücü tespiti yapıldıktan sonra istihdam edilmesi gereken personel ihtiyacının belirlenerek en kısa sürede PTT’ye personel alımlarının yapılması talep edildi. Birlik Haber Sen’in bu talebine PTT’den yanıt geldi.

PTT Personel Alımı Yapacak Mı?

Birlik Haber Sen’in talebinden sonra sahada iş gücü incelemesi yapılmasına ve bu doğrultuda çıkacak sonucun PTT yönetimine sunulmasına karar verildiği açıklandı. PTT bu kararı aldıktan sonra çalışmalara başladı. Kadro dağılımı yapılması ve ilan hazırlığı evleri ile birlikte değerlendirildiğinde Mart ayı içinde gelmesi beklenen PTT yeni personel alımı ilanının daha da gecikebileceği belirtildi. PTT en son 2018 yılında bünyesinde yeni personel istihdam etmek için personel alımı ilanları yayınlamıştı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu