Gram, çeyrek, cumhuriyet ve ons altında son haftalarda yaşanan hareketlilik sonrasında altın yatırımcıları endişelenmeye başladı. Altın fiyatlarında görülen düşüşler bir kesim tarafında alım fırsatı olarak görülse de piyasalarda tedirginlik yaratmaya devam ediyor. Ünlü Ekonomist İslam Memiş ise altın yatırımcısına yeni dönem için önemli uyarılarda bulundu.

Merkez Bankası tarafından alınan kararların da etkili olduğu altın fiyatlarına ilişkin en iyi alım yapılacak tarihlerin neler olduğu konusu değerlendirildi. Altın ve Para Piyasaları İslam Memiş, hem küreselde hem de yurt içinde yaşanacak olaylara göre altının yönünü tayin edebileceğine işaret etti.

SERBEST PİYASA İLE EKRANLAR ARASINDA FİYAT FARKI VAR!

Altın piyasalarına ilişkin kendi köşesinde önemli değerlendirmelere yer veren İslam Memiş, özelikle Merkez Bankası faiz kararı sonrasında serbest piyasaların kendi fiyatlandırması olduğunu söyledi. Öte yandan serbest piyasalar ile ekranlara yansıyan piyasanın arasında büyük bir fark olduğunu ve uçurumun giderek büyüdüğünü aktardı.

ALTIN ALACAKLAR İÇİN TARİH VERDİ!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın yatırımı yapmak isteyenler için kritik tarihleri paylaştı. Mayıs ayında yapılacak seçimlere işaret eden İslam Memiş, seçimlere kadar döviz ve altın piyasalarında hareketlilik yaşanacağına dikkat çekti.

Seçimlere kadar piyasalarda düşüşlerin ve ani çıkışların olabileceğini ifade eden İslam Memiş, Haziran ayı ile beraber yükseliş beklediğinin altını çizdi. Altın almak için en doğru zamanın ise önümüzdeki iki ay olduğuna işaret etti.

ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından kısa bir süre önce politika faizlerinin 50 baz puan düşüşle yüzde 8,50’ye çekmesinin ardından piyasalarda hareketlilik görüldü. Altın fiyatlarında bir süredir yaşanan düşüş endişe yaratmaya devam ediyor.

Yeni haftanın ikinci işlem gününde ve Şubat ayının son gününde gram altın 1.100 lira seviyesinde güne başladı. Gram altını çeyrek altın Salı günün 1.848 lira ile takip ediyor. Ons altın ise 1.810 dolar seviyesinde görüldü. Cumhuriyet altını ise 7.364 lira bandında ilerliyor.

Editör: TE Bilisim