Penti Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

Penti müşteri hizmetleri iletişim numarası; 0850 333 0 768’dir. Penti müşteri hizmetleri haftanın 7 günü hizmet vermektedir. 09:00 ile 18:00 saatleri arasında müşteri hizmetlerine ulaşabilmek mümkündür. Kapıda ödeme, vade farksız taksit gibi özellikler ile Penti’den alışveriş yapıldığında; bu alışveriş ile ilgili bütün bilgi alma, iptal etme ve iade sürecini öğrenme gibi işlemler için müşteri hizmetlerinin aranabilmesi mümkündür. Ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden de Penti’ye ulaşılabilmektedir.

Penti İletişim Bilgileri Nelerdir?

Penti’nin merkezinin adresine bakıldığında; Basın Ekspres Yolu Kavak Sokak No:3 Eresinler SER Plaza A-B Blok Kat:4-5  34197 Yenibosna/İSTANBUL adresinde bulunmaktadır. Merkezin telefon numarası 0212 987 41 00’dır. Faks numarası ise; 0212 474 20 49’dur. Fabrikası; Türkgücü Köyü Mevkii Çotlu/TEKİRDAĞ adresinde bulunmaktadır. Fabrikasının telefon numarası 0282 685 43 68 ve fabrikasının faks numarası da 0282 685 43 72’dir. Yurt dışı satış ve mağazacılık konuları ile ilgili iletişime geçebilmek için sales@penti.com.tr adresine e-mail atılmalıdır. İstek, dile ve şikayetler için ise misafir.iliskileri@penti.com.tr adresine e-posta gönderilmelidir.

Penti İletişim Formuna Nasıl Ulaşılır?

Penti’nin kendisi ile iletişime geçmesini isteyenlerin iletişim formu doldurma seçenekleri bulunmaktadır. Bu form aracılığı ile istek, şikayet veya öneri bildirilebilmektedir. Penti’nin web sitesindeki iletişim menüsünden bu forma ulaşabilmek mümkündür. Açılan sayfadan öncelikle müşteri bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Ad, soyad, cep telefonu numarası ve e-posta adresi yazılmalıdır. Ardından iletişime geçilmek istenen konunun tarihi, tipi, kategorisi, alt kategorisi ve içeriği ayrıntılı bir şekilde yazılmalıdır. Kaydet butonuna tıklanmalıdır. İletişime geçmeyi gerektiren bir durum olması durumunda Penti müşteri hizmetleri tarafından kişi aranmaktadır.

En Yakın Penti Mağazası Nasıl Bulunur?

Penti mağazalarının bulunabilmesi için Penti’nin web sitesinin ana sayfasının en alt kısmında bulunan mağaza bul butonuna tıklanması gerekmektedir. Açılan sayfada bir dünya haritası bulunmaktadır ve Penti mağazaları bu harita üzerinde gösterilmektedir. Aranan bölgedeki mağaza istenir ise harita üzerinden işaretlenebilmektedir. Ayrıca ekranın sağ tarafına ülke ve şehir adı yazılarak belirli bir bölgedeki mağazalar da aranabilmektedir.

Penti Üyesi Nasıl Olunur?

Penti üyesi olabilmek için Penti’nin sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan simgeye tıklanması gereklidir. Giriş yap ve üye ol olmak üzere iki seçenek ile karşılaşılmaktadır. Bu seçenekler içerisinden üye ol seçilmelidir. İsim, soyisim, e-mail adresi, GSM numarası, şifre, şifre tekrarı, doğum tarihi ve cinsiyet olmak üzere açılan sayfadaki formda istenen bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Açık rıza metni de onaylandıktan sonra üye ol butonuna tıklanmalıdır.

Penti’den Nasıl Sipariş Verilir?

Penti’den ürün siparişi verebilmek için https://www.penti.com adresine giriş yapılması ve üye girişinin yapılması gerekmektedir. Ardından hangi kategoriden ürün almak isteniyor ise; o kategoriden ürün seçilmelidir. Adet ve beden seçimi yapıldıktan sonra sepete ekle butonuna tıklanmalıdır. Teslimat adresi ve ödeme yönteminin seçilmesi ile beraber sipariş tamamlanmaktadır.

Penti Fırsat Köşesi Nedir?

Penti fırsat köşesi; Penti’nin outlet ürünlerinin listelendiği bölümdür. Bu bölümde diğer ürünlere göre daha ucuz ve indirimli ürünler yer almaktadır. Penti’nin web sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfanın üst kısmındaki menüden fırsat köşesinin seçilmesi gerekmektedir. Ardından ekranın sol tarafındaki menüden filtreleme işlemleri yapılabilmektedir.

Penti Müşteri Hizmetleri İle Sipariş İşlemleri Nasıl Yapılır?

Penti müşteri hizmetleri aracılığı ile sipariş işlemlerinin yapılabilmesi için çağrı merkezi numarasının aranması ve sonrasında müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra sipariş numarasının müşteri temsilcisine söylenmesi gereklidir. Ardından sipariş ile ilgili eksik ürün, iade, sipariş iptal, teslimat bilgisi gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

Penti Siparişleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Penti’den online sipariş verebilmek için Penti üyesi olunması gerekmektedir. Üye olunurken güncel bilgilerin verilmiş olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Sipariş takibi ve sipariş iptali Penti’nin web sitesinden ve müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir. Sipariş verildikten sonra sipariş için herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Yurt dışına sipariş gönderimi bulunmamaktadır. Franchise başvurusunda bulunmak isteyenlerin yurt içi için franchise başvurusunda bulunabilmeleri mümkün değildir. Sadece yurt dışı için franchise başvuruları kabul edilmektedir.

Penti Kargo ve Teslimat İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Penti’nin online siparişlerde çalıştığı kargo firması Yurt İçi Kargo’dur. Standart teslimat seçeneği ile oluşturulmuş olan siparişlerin adreslerine teslim edilebilmesi için 1 gün ile 7 gün arasında bir teslimat süresi bulunmaktadır. Kampanya dönemlerinde ise bazen bu sürede bir uzama olabilmektedir. Verilen siparişin durumu hazırlanıyor olarak gözükürken eğer siparişin teslimat adresinde bir değişiklik yapılmak istenir ise; bu durumda Penti’nin çağrı merkezinin aranması ve yeni teslimat adresinin çağrı merkezindeki görevliye bildirilmesi gereklidir. Ancak sipariş durumunun hazırlanıyor olmaması halinde; çağrı merkezi de aransa herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır.

Kargo takip işlemleri, Penti hesabına girerek veya müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Ayrıca sipariş kargoya verildiğinde sipariş sahibinin e-posta adresine sipariş takip numarası ile beraber siparişin kargoya verildiğine dair bildirim gelmektedir. 100 TL’ye kadar olan siparişlerde 5 TL kargo ücreti alınmaktadır. 100 TL ve üzeri alışverişlerde ise kargo ücreti alınmamaktadır.

Penti’den Canlı Destek Nasıl Alınır?

Penti’nin bilgi sistemleri online destek adı altında canlı destek alınabilecek bir adresi bulunmaktadır. Bunun için https://pentionline.com adresine giriş yapılması gerekmektedir. Açılan sayfadan kullanıcı adı ve şifrenin yazılması gerekmektedir. Ardından tamam butonuna tıklanmalıdır. Oturumun devamlı açık kalması isteniyor ise de ilgili butonun işaretlenmesi gerekmektedir. Ardından açılan sayfadan Penti ile ilgili iletilmek istenen problem ne ise yazılı olarak iletilmelidir.

Penti’ye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Penti’deki açık pozisyonları görebilmek, yürütülen projeler hakkında bilgi sahibi olabilmek ve Penti ekibine katılabilmek için https://hr.penti.com adresine giriş yapılması gerekmektedir. Ana sayfada bize katıl butonu bulunmaktadır. Yetenek projeleri ve açık pozisyonlarımız olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. Açık pozisyonlarımız butonuna tıklanmalıdır. Ardından Penti’nin kariyer.net sayfası açılmaktadır. Bu sayfanın alt kısmına inildiğinde hangi şehirlerde hangi pozisyonlar için alım yapılacağı görülmektedir. Mağaza müdürü, satış danışmanı, iç giyim prova mankeni gibi birçok pozisyonda alım açıktır.

Penti’nin Tarihçesi Nedir?

Penti’nin kuruluşuna bakıldığında; geçmişinin 1950lere kadar dayandığı, Mois ve Yasef Kariyo kardeşlerin çorap üretim firmalarını birleştirmesi ile beraber temellerinin atıldığı bilinmektedir. 1970li yıllarda ise ismi Öğretmen Çorap olarak anılmaktaydı. Bayrampaşa’da bir üretim tesisi bulunmaktaydı. Penti ismi ise 1984 yılında verilmiştir. 1994 yılında Çorlu’da bir Çorap Fabrikası kurulmuştur. Bu fabrika uluslararası standartlarda üretimin yapıldığı, üretimde son teknolojinin kullanıldığı bir fabrikadır. İstanbul’daki ilk mağaza ise 1999 yılında açılmıştır. Penti’nin yakaladığı ivme ile beraber, yatırımcılar da Penti’ye ilgi göstermeye başlamıştır ve 2012 yılında Carlyle Group ile bir ortaklık başlatılmıştır.

2013 yılında Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşundan biri olan Penti, bugün yılda 86 milyon çift çorap üretmektedir. 2014 yılında yurt dışında da markalaşabilmek adına bir adım atmış olan Penti, günümüzde birçok önemli ödülün sahibi olmuş bir firmadır. Penti müşteri hizmetleri aracılığı ile Penti’nin tarihçesi ve üretimi hakkında detaylı bilgi alabilmek mümkündür.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu