Pendik’te Yeni Açılacak Caddelerin İsimleri Belli Oldu!

Pendik Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla, bölgeye yeni caddeler kazandırıldı. Asfalt ve yaya kaldırımı çalışmalarının son bulduğu şu günlerde, herkesin gözü yetkililerin yapacağı isim açıklamasındaydı ve sonunda beklenen açıklama geldi. Güllübağlar ve Kurtköy mevkilerinde açılacak olan yeni caddelerin isimleri geçtiğimiz dakikalarda belli oldu. Pendik Belediyesi çok yakında yaya ve araç trafiğine açılacak olan caddeler için ülkemizin çok değerli olan kişilerinden bazılarının isimlerini uygun gördü. Caddelere sırasıyla Nobel Ödüllü akademisyen Aziz Sancar’ın, başarılı sporcularımızdan olan Hamza Yerlikaya ve Rıza Kayaalp’in isimleri verilecek. Belediye gerekli çalışmaları başlattı ve işlemler sürüyor.

Pendik halkına büyük bir coşkuyla müjdeyi veren belediye yetkilileri, yaptıkları tercihler ile yöre halkının takdirini almayı başardı. Yeni açılacak caddelere verilen isimler Pendik sakinlerince beğenildi ve takdir edildi. Halktan aldığımız bilgilere göre, insanlar geçmişin ve geleceğin öncüsü olan isimlerin sıkça ülke gündeminde duyuluyor olmasını çok seviyor. Pendik Belediye’sinin tutarlı ve duyarlı kararı, bu fikri destekler nitelikte.

Pendik Mahallelerine Yeni Caddeler Geliyor!

Pendik Belediyesi yeni icraatlarını halk ile buluşturmaya devam ediyor. Son günlerde yapılan duyurularla yeni caddelerin tamamen hazır olduğu bilgisi paylaşılmıştı. Yeni asfalt, şerit çizgileri ve trafik levhaları ile kullanıma hazır hale getirilen caddelerin isimleri de yukarıda anlattığımız gibi belli oldu. Caddelerin, yetkililerin katılımlarıyla pek yakında halka açık hale getirileceği tahmin ediliyor. İstanbul’un önemli merkezlerinden biri olan Pendik için atılan bu adımlar, yöre halkını çok memnun ediyor.

İstanbul’da açılacak yeni caddeler elbette bu kadarla sınırlı değil. Pendik ve çevre tüm semtlerde ilgili belediyelerin cadde ve mahalle çalışmaları sürüyor. İstanbul’un 2020 yılında yeni açılacak caddeler ile çok daha iyi bir potansiyele sahip olacağı tahmin ediliyor. Yeni açılacak olan caddelerin işlevsel ve ileriye yönelik olarak şehir planlamasına uygun olup olmadığına azami suretle özen gösteriliyor. İstanbullu ve belediye yetkilileri bu yeni adımların heyecanını yaşıyor. Sosyal medyada büyük takdir alan bu caddeler ve yeni isimleri, Pendik’e yeni bir soluk getirecek.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu